اخبار شهرستان‌ها
1399/12/20 چهارشنبه
با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان لرستان؛
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان الیگودرز برگزار شد
جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان الیگودرز با محوریت فراهم شدن مقدمات افتتاح کتابخانه عمومی درجه یک شهرستان به ریاست فرماندار برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان الیگودرز با محوریت فراهم شدن مقدمات افتتاح کتابخانه عمومی درجه یک شهرستان به ریاست ماشااله نعمتی، فرماندار و با حضور فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی؛ منصور رضایی، معاون فرماندار؛ علی نیک سرشت، معاون مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان؛ جبیب جمشیدی، مدیرحراست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ الله بخش  اداوی، رئیس شورای اسلامی شهر؛ محمد ترابی، معاون شهردار الیگودرز؛ شیرولی جودکی، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و سایر اعضا در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این جلسه بیان داشت: بر اساس جمعیت شهرستان الیگودرز و تعداد کتابخانه های عمومی موجود، توسعه فیزیکی کتابخانه های عمومی در الیگودرز بسیار ضرورت دارد. از همین رو  اوایل سال کتابخانه عمومی فرزانگان شهرستان به بهره برداری رسید و با افتتاح  شدن کتابخانه عمومی درجه یک الیگودرز نیز در آینده نزدیک بخشی از این کمبودها جبران می شود.

فرشته طهماسبی با اشاره به اینکه در کتابخانه های عمومی اقدامات موثری نظیر برنامه های فرهنگی، نشست های تخصصی، کلاس های آموزشی صورت می پذیرد، افزود: تجهیزات این کتابخانه توسط اداره کل کتابخانه های عمومی استان خریداری شده و بخشی از آنان در محل کتابخانه مستقر شده و این آمادگی وجود دارد بلافاصله پس از رفع نواقص جزیی ساختمان توسط پیمانکار، کتابخانه افتتاح شود.
وی تصریح کرد: کتابخانه درجه یک الیگودرز بعد از بروجرد دومین کتابخانه درجه یک در سطح استان است، که یک حرکت فرهنگی خوب برای مردم فرهنگ دوست شهرستان الیگودرز است.
 در ادامه فرماندار شهرستان نیز با بیان اینکه نقطه آغازین هر پیشرفتی در جوامع مطالعه و کتابخوانی است، اظهار داشت: با توجه به اینکه فعالیت های فرهنگی از گستردگی بالایی برخوردار است، می بایست فعالیت های مهم حوزه کتاب و کتابخوانی در شهرستان اولویت بندی شده تا در جلسات انجمن کتابخانه های عمومی در طول سال مورد بررسی قرار گیرد.
ماشاله نعمتی گفت: انتظار داریم اعضای انجمن و سایر فرهیختگان شهرستان در راستای رفع موانع و مشکلات کتاب و کتابخوانی، با بیان راهکارهای علمی و عملی در جهت ترویج هرچه بیشتر مطالعه مفید، همکاری داشته باشند.
وی با اشاره به افتتاح کتابخانه درجه یک الیگودرز گفت: کتابخانه درجه یک الیگودرز دارای نواقص جزیی می باشد که پیمانکار این پروژه در اسرع وقت نسبت به رفع نواقص جهت افتتاح اقدام نماید. شهرداری الیگودرز در اولین فرصت نسبت به بهینه شدن معبر نظیر آسفالت، اصلاح و لایروبی کانال دفع فاضلاب جنب کتابخانه اقدام نماید.
 نامگذاری کتابخانه بر اساس دستور العمل، رفع نواقص جزیی ساختمان کتابخانه درجه یک توسط پیمانکار و همچنین بهینه سازی معبر ورودی کتابخانه توسط شهرداری در اسرع وقت و پرداخت بخشی از سهم نیم درصد از مهمترین مصوبات این جلسه بود.

 
گفتنی است پس از پایان این جلسه، اعضای انجمن با حضور در کتابخانه درجه یک الیگودرز اقدام به کاشت نهال در قالب طرح «درخت یاری»، در محوطه این کتابخانه نمودند.
 
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.