اخبار شهرستان‌ها
1402/2/16 شنبه
مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی لرستان:
استقبال خوب مددجویان لرستان از جشنواره کتابخوانی رضوی
مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی لرستان در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، جشنواره کتابخوانی رضوی را از پرطرفدارترین برنامه‌های فرهنگی در بین مددجویان لرستان برشمرد و گفت: دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با استقبال گسترده مددجویان همراه خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، سید سجاد راستخانه، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان به منظور برنامه ریزی برگزاری دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در زندان های استان با عبدالمجید کشوری، مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار میثم زندیه شیرازی، معاون کتابخانه های عمومی استان؛ حکمت صفاپذیر، معاون اداره کل زندان ها؛ حسین فلاح کردی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی خرم آباد؛ مجتبی روشن پور، رئیس اداره فرهنگی زندان های استان و جمعی از کارشناسان دو دستگاه حضور داشتند.
مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی لرستان در این دیدار اظهار داشت: کتاب و کتابخوانی همواره در زندان‌ها مورد استقبال بوده و ما آثار آن را به خوبی مشاهده کرده‌ایم، وقتی فردی با کتاب آشنا می‌شود می‌تواند مسیر خود را پیدا کند. کتاب ریسمانی است که در تربیت و رشد انسان به سمت تعالی نقش اساسی می‌تواند ایفا کند، جامعه‌ای که از کتاب و کتابخوانی فاصله می‌گیرد باید برای پذیرش آسیب‌های اجتماعی نیز خود را آماده کند.
عبدالمجید کشوری گفت: یکی از شعارهایی که همواره مجموعه امور زندان ها به دنبال تحقق آن است، بازگشت شرافتمندانه زندانی به جامعه پس از دوران محکومیت، است. در این راستا کتاب و کتابخوانی یکی از ابزارهای اساسی در بازپروری زندانیان است.
وی با قدردانی از دست اندرکاران جشنواره کتابخوانی رضوی، تصریح کرد: جشنواره کتابخوانی رضوی در ادوار گذشته یکی از برنامه های فرهنگی پرطرفدار در میان مددجویان زندان های استان لرستان بود که امید است با فراهم نمودن مقدمات، دوازدهمین دوره نیز از این جشنواره بال استقبال خوب مددجویان مواجه شود.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این دیدار بیان داشت: زندان فرصت مناسبی برای بازپروری، بازسازی و تغییر دیدگاه‌های مددجویان است، که این فرصت را می‌توان با مطالعه، آموزش و برنامه‌های فرهنگی پر کرد چراکه در حین اجرای این برنامه‌ها ممکن است یک حرکت و فعل باعث هدایت و تعیین مسیر مددجو شود.  
سید سجاد راستخانه با بیان اینکه امیدوار هستیم در راستای فرهنگ‌سازی و ترویج مطالعه و ارتقای فرهنگ عمومی در جامعه فعالیت‌هایی انجام دهیم که منتج به موفقیت‌هایی نیز شود، افزود: دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی از سری برنامه‌های بیستمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا علیه السلام، به میزبانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور بوده که در عناوین و بخش های مختلف در حال برگزاری می باشد.
گفتنی است در این جلسه در خصوص هرچه بهتر برگزار شدن دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در زندان های استان  به صورت مفصل گفتگو و تصمیمات لازم اتخاذ شد.
تمام حقوق سایت محفوظ و متعلق به سازمان نهاد کتابخانه ها می باشد.