فهرست

فراخوان

فراخوان

اخبار برگزيده

همزمان با ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)؛

تقدیر استاندار از مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان

در نشست مدیران کل دستگاه اجرایی زن لرستان به مناسبت ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) با استاندار، از مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تقدیر شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، همزمان با ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س)، نشست مدیران دستگاه اجرایی زن با حضور سید موسی خادمی، استاندار؛ محمود ثمینی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار؛ سمانه حسن پور، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی؛ فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی؛ مریم پور سرتیپ، مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری؛ فاطمه ایرانی، مدیرکل روابط عمومی استانداری؛ شاهدخدت فتحی بیرانوند، مدیرکل بیمه سلامت، ناهید پرویز پور، مدیرکل امور بانوان استانداری و مرضیه قنبریان، مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان لرستان برگزار شد.
 
استاندار لرستان در این دیدار با تبریک میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن خطاب به مدیران بانوی دستگاه‌های اجرایی استان گفت: امروز شما به عنوان نماینده قشر زنان، دستگاه‌های اداری استان را با عملکرد خوب و کیفیت مناسب مدیریت می کنید و با پذیرش مسئولیت توانسته اید امورات را بخوبی کنترل کنید. کار شما حساس و مهم است و آزادی عمل مردان را ندارید و نمی توانید مانورهای لازم را داشته باشید و با محدودیت های بیشتر انتظارات بالاتری از شما میرود.
سید موسی خادمی با اشاره به لزوم گسترش مشارکت زنان در عرصه های اجتماعی، افزود: موضوع حضور زنان در عرصه های مختلف یک روند غیر قابل پیشگیری است و این موضوع زمانی قابل تحقق است که سازمان ها تسهیلگر باشند و به روند آن سرعت دهند.
وی به تغییرات اخیر جامعه از نظر حضور گسترده زنان اشاره کرد و ادامه داد: امروز حضور بانوان در همه عرصه های علمی، اقتصادی و اجتماعی چشمگیر است و با گذشته فرق کرده است اما در حوزه مدیریت و انتصاب در برخی مناصب، ممکن است مقاومت هایی در این زمینه وجود داشته باشد که این موضوع هنوز به جایگاه واقعی خودش نرسیده اما خواهد رسید.
خادمی با بیان اینکه عملکرد خوب زنان این پیام را به جامعه می دهد که باید تفکرات افراطی نداشته باشیم، اظهار داشت: در عین حال لازم است حضور زنان را در همه حوزه‌ها رشد بدهیم چون ثابت کرده اند که می‌توانند مسئولیت‌های مهم و سنگین را به خوبی انجام دهند و لازم است جامعه را با فرهنگ سازی برای چنین شرایطی آماده کنیم. همچنین شناسایی و تربیت نیروهای توانمند برای فعالیت های اجتماعی و اجرایی در حوزه بانوان بسیار با اهمیت و باید مد نظر باشد.
در پایان این جلسه سید موسی خادمی، استاندار لرستان با اهدای لوحی از تشریک مساعی فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان تقدیر و تشکر کرد.