فهرست

فراخوان

فراخوان

اخبار برگزيده

با همکاری ستاد امر به معروف و نهی از منکر برگزار می شود؛

مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب «ده درس پیرامون امر به معروف و نهی از منکر» در لرستان

با همکاری ستاد امر به معروف و نهی از منکر مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب « ده درس پیرامون امر به معروف و نهی از منکر » نوشته حجت الاسلام استاد محسن قرائتی توسط اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان لرستان به صورت آنلاین برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، با همکاری ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان مسابقه کتابخوانی در راستای اشاعه فرهنگ کتاب‌خوانی و مطالعه کتاب‌های مرتبط با حوزه امر به معروف و نهی از منکر با محوریت کتاب « ده درس پیرامون امر به معروف و نهی از منکر » نوشته حجت الاسلام استاد محسن قرائتی، با شعار « تذکر ما اثر دارد » به صورت مجازی برگزار می‌شود.
شرکت در این مسابقه برای عموم علاقه‌مندان در تمامی گروه‌های سنی، در سه بخش چهارگزینه ای ویژه گروه سنی جوان و بزرگسال، دلنوشته یا خاطره (من آمر به معروف هستم) ویژه نوجوانان و نقاشی ویژه کودکان، آزاد است. مسابقه به صورت آنلاین از طریق سامانه مسابقات کتابخوانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور به نشانی     www.samakpl.ir  برگزار می شود.
زمان ثبت نام و شرکت در این مسابقه از پانزدهم بهمن آغاز شده و تا یک ماه ادامه خواهد داشت. در نهایت به 42 نفر از برندگان در بخش های مختلف جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.
گفتنی است کتاب « ده درس پیرامون امر به معروف و نهی از منکر » نوشته حجت الاسلام استاد محسن قرائتی که توسط انتشارات مرکز فرهنگی درس هایی از قرآن به چاپ رسیده است. در این کتاب ضمن ارائه تعریفی از امر به معروف و نهی از منکر و مصادیق مهم آنها، اهمیت و جایگاه آن در اسلام بیان شده و فلسفه امر و نهی در اصلاح امور اجتماعی بررسی گردیده است. نگارنده منکرات را بسط داده و انواع منکرات اخلاقی، اعتقادی، اقتصادی، عبادی، فرهنگی، اجتماعی، اداری، سیاسی، خانوادگی و بهداشتی را برشمرده است.