فهرست

اخبار برگزيده

با هدف توسعه همکاری ها انجام شد؛

امضای تفاهم نامه همکاری کتابخانه های عمومی و فنی و حرفه ای لرستان

با هدف توسعه همکاری ها، تفاهم نامه همکاری بین ادارات کل کتابخانه های عمومی و فنی و حرفه ای لرستان به امضا رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، نشست امضای تفاهم نامه همکاری ادارات کل کتابخانه های عمومی و فنی و حرفه ای استان، با حضور فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی؛ میترا ابراهیمی، مدیرکل فنی و حرفه ای و جمعی از کارشناسان دو دستگاه در سالن جلسات فنی و حرفه ای لرستان برگزار شد.
 
مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در این جلسه با اشاره به برنامه ها و فعالیت های مشترک دو نهاد در آینده، بیان کرد: هدف از انعقاد این تفاهم نامه توسعه و ارتقای شاخص های فرهنگی و مهارت آموزی ، انجام برنامه ها و فعالیت های مشترک در زمینه ارائه طرح ها و برنامه ها در راستای اهداف دو دستگاه است.
فرشته طهماسبی افزود: بهره گیری هوشمند و مطلوب از ظرفیت های طرفین در پیشبرد اهداف مشترک از جمله ارتقا فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، برنامه‌ریزی و همکاری‌های علمی، فرهنگی مشترک جهت ترویج کتابخوانی، پیشرفت مهارت‏های کارکنان و اعضای کتابخانه های عمومی و استفاده متقابل از توان آموزشی، علمی و فرهنگی دو دستگاه از موارد مورد توجه در این تفاهم نامه است.
وی تصریح کرد: امیدواریم این همکاری بتواند در زمینه رشد و توسعه فرهنگی-علمی و انجام فعالیت های هدفمند، با برنامه‌ریزی های کارشناسانه و تاثیرگذار موثر واقع شود. از این رو کمیته ای متشکل از کارشناسان دو دستگاه جهت عملیاتی نمودن این تفاهم نامه تشکیل و برنامه ریزی لازم به منظور حداکثر همکاری صورت خواهد پذیرفت.

 
مدیرکل فنی و حرفه ای لرستان نیز در این جلسه به تشریح ظرفیت‌ها و قابلیت های استان در بخش‌های مختلف پرداخته و گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی و اقلیمی استان چهار فصل لرستان،بسترهای مناسبی برای ایجاد اشتغال پایدار با آموزش‌های مهارتی در زمینه‌های مختلف حوزه کشاورزی، دامپروری و صنایع تبدیلی وجود دارد.
میترا ابراهیمی افزود: کارگاه‌ها، تجهیزات و تعداد نیروی انسانی موجود پاسخگوی نیاز امروز جامعه جوان و جویای کار نبوده و نیازمند تغییر در ساختار آموزش های مهارتی استان هستیم.
وی با ابراز خرسندی از انعقاد تفاهم نامه همکاری با کتابخانه های عمومی بیان کرد: همکاری مشترک کتابخانه های عمومی و فنی و حرفه ای قطعاً مفید و موثر خواهد بود و باید به گونه ای برنامه ریزی شود که این تفاهم نامه به مرحله عملیاتی برسد.
برنامه ریزی و ارائه تقویم آموزشی جهت برگزاری دوره های مورد درخواست اداره کل کتابخانه های استان، برگزاری ارزشیابی وسنجش مهارت براساس برنامه زمان بندی سازمان آموزش فنی و حرفه ای، استفاده از ظرفیت کارگاه های آموزشی مراکزآموزش فنی و حرفه ای جهت اجرای دوره های آموزش مهارتی وسایر برنامه های آموزشی و فرهنگی، عضویت رایگان کارکنان و افراد معرفی شده از سوی فنی و حرفه‌ای در کتابخانه‏های عمومی استان در مناسبت‌های اعلام شده از سوی اداره کتابخانه‏ها، برگزاری برنامه های فرهنگی با محوریت ارتقا فرهنگ کتابخوانی استان، معرفی دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای در سطح کتابخانه‏های استان و شناسایی جامعه هدف و دسته بندی آنها برای ارائه آموزش های مهارتی توسط اداره کل کتابخانه‏های عمومی از مهم ترین مفاد این تفاهم نامه همکاری مشترک است.