فهرست

فراخوان

فراخوان

تازه‌ترين اخبار

در دوازدهمین روز از ماه مبارک رمضان؛

کارگاه آموزشی «زندگی بر مدار رمضان» در لرستان برگزار شد

به همت اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، کارگاه آموزشی «زندگی بر مدار رمضان» ویژه کارکنان دستگاه های اجرایی استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، به مناسبت ماه مبارک رمضان کارگاه آموزشی «زندگی بر مدار رمضان» ویژه کارکنان دستگاه های اجرایی استان با حضور حجت الاسلام احد عبداللهی، مدیر حوزه علمیه استان و مدرس کارگاه آموزشی؛ فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی برگزار و از طریق پلتفرم اسکای روم اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان پخش شد.
 
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در ابتدای این مراسم ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در ماه مبارک رمضان بیان داشت: با توجه به شرایط قرمز شهرستان های استان در مواجه با شیوع بیماری کرونا، به منظور حفظ سلامت همکاران کتابدار و مراجعه کنندگان، کلیه کتابخانه های عمومی استان فعالیت های فیزیکی خود را تعطیل نموده و برنامه های فرهنگی به صورت مجازی دنبال می شود.
فرشته طهماسبی با بیان اینکه استقبال از برنامه های مجازی کتابخانه های عمومی استان در حد مطلوب بوده، افزود:  کارشناسان و کتابداران کتابخانه های عمومی استان، متناسب با همه مناسبت های مذهبی و ملی اقدام به برگزاری برنامه های فرهنگی مرتبط در بستر فضای مجازی نموده که کارگاه آموزشی امروز بخشی از این برنامه ها، است.

 
در ادامه حجت الاسلام احد عبداللهی، مدرس کارگاه آموزشی «زندگی بر مدار رمضان» ضمن تقدیر از برگزارکنندگان برنامه، گفت: هرچند شیوع ویروس کرونا موجب گردیده که امکان برگزاری برنامه های حضوری میسر نگردد اما به لطف تکنولوژی، این توفق حاصل گردیده که در فضای مجازی احکام و معارف دینی را به سمع و نظر عزیزان برسانیم  و ارتباط لازم حفظ گردد.
مدیر حوزه علمیه لرستان به عنوان کارگاه آموزشی اشاره داشت و افزود: ابتدا انسان باید به معنی واقعی زندگی برسد و اینگونه نباشد که زندگی فقط به معنی تنفس و حیات در این دنیا باشد. رمضان میتواند زندگی کردن را به انسان بیاموزد زیرا ماه تعلیم و تربیت است همانگونه که خداوند حکیم در آیات نورانی قرآن می فرمایند: «روزه بر شما نوشته شده، همان‌گونه که بر کسانی که قبل از شما بودند نوشته شد؛ تا پرهیزکار شوید».
حجت الاسلام عبداللهی با بیان اینکه فلسفه روزه داری رسیدن به تقوای الهی هست، ادامه داد: امروزه دنیای غرب با چالش های جدی در زندگی مواجه شده است که از مهمترین آنها می تواند به چالش هویت و معنویت اشاره داشت که خلاء این موارد درانها به طور جدی احساس می گردد، اما  از آنجای که خداوند متعال به دین مبین اسلام غنای لازم را بخشیده اند، بحران هویت و معرفت احساس نمی شود.
این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: مقام معظم رهبری نیز در بیانیه گام دوم انقلاب به اخلاق و سبک زندگی اشاره فرموده، چون که اخلاق و سبک زندگی میتواند ما را به تمدن اسلامی برساند. در روایات نورانی آخر الزمان نیز آمده است که یاران حضرت مهدی(عج) از با اخلاق ترین افراد هستند. زمینه سازان ظهور منجی عالم بشریت و کسانی که دوست دارند در حکومت الهی حضرت صاحب الزمان(عج) نقشی داشته باشند باید در مرحله اول انتظار ظهور را بکشند و در گام های بعدی اهل ورع و اخلاق باشند.
گفتنی است کارگاه آموزشی «زندگی بر مدار رمضان» در دو محور آداب و فضیلت ماه مبارک رمضان و اخلاق کارمندی به همت اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان در دو قسمت ویژه کارکنان دستگاه های اجرایی استان به صورت مجازی برگزار می شود.