فهرست

فراخوان

فراخوان

تازه‌ترين اخبار

به میزبانی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی لرستان؛

سیزدهمین ویژه ‌برنامه ملی محفل قرآنی «ربیع‌ القرآن» برگزار شد

همزمان با سیزدهمین روز از ماه مبارک رمضان، سیزدهمین ویژه‌ برنامه ملی محفل قرآنی «ربیع القرآن» با حضور یکی از قاریان برجسته بین‌المللی استان لرستان در پلتفرم اسکای روم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره ‌کل کتابخانه‌های عمومی لرستان، سیزدهمین نشست محفل قرآنی «ربیع القرآن» روز دوشنبه 6 اردیبهشت ماه با حضور مهدی سعادتی، از قاریان برجسته ملی استان لرستان و اجرای محمد هادی ربیعی، کارشناس صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در پلتفرم اسکای روم برگزار شد.
 
در ابتدای این محفل قرآنی هادی ربیعی، کارشناس و مجری برنامه در مورد اهمیت تعلیم و تربیت انسان از دیدگاه خداوند، راه های کشف استعداد های خدادادی و شکل گیری شخصیت انسان به عنوان احسن الخالقین ، به بیان توضیحاتی پرداخت.
در ادامه، آیات 85 تا 112سوره انبیاء توسط مهدی سعادتی، قاری بین‌المللی قرآن کریم قرائت شد.
در پایان این محفل با طرح سؤال «در کدام آیه قرآن در جزء سیزدهم «یاد خدا» مایه آرامش و اطمینان قلبی معرفی شده است؟» مسابقه‌ای چهارگزینه‌ای برگزار شد، که علاقه‌مندان تا ۲۴ ساعت پس از پایان برنامه می‌توانند با ارسال پاسخ صحیح به سامانه پیامکی ۱۰۰۰۴۵۰۱۸ در این مسابقه شرکت کنند. 
گفتنی است، محفل انس با قرآن کریم «ربیع القرآن» با هدف توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی و تعمیق باورهای دینی در خانه و خانواده و  شامل تلاوت مجلسی قرآن کریم به همراه تفسیر کوتاه با مشارکت ادارات‌کل کتابخانه‌های عمومی استان‌ها با حضور قاریان ممتاز کشور به صورت مجازی در پلتفرم اسکای روم برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند در ماه مبارک رمضان همه روزه ساعت ۱۸ از طریق نشانی https://www.skyroom.online/ch/tehranpl.ir/quran در این محفل قرآنی شرکت کنند. این ویژه‌برنامه که با محوریت اداره‌کل کتابخانه های عمومی استان تهران برگزار می‌شود به صورت زنده نیز از صفحه اینستاگرام این اداره‌کل به نشانی Instagram.com/tehranplir پخش می شود.