فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مصوب شد؛

لزوم همکاری دستگاه های اجرایی شهرستان دلفان در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی

اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دلفان در سال جاری با حضور اعضای حقیقی و حقوقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دلفان به ریاست غلامرضا عبدالهی، معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری و با حضور علی دهقانی مقدم، بخشدار کاکاوند؛ یونس عسکر پور، شهردار هفت چشمه؛ محمود میرزایی، عضو شورای اسلامی شهر؛ مراد اکبری، معاون شهردار نورآباد؛ علی اشرف رحمتی، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی و سایر اعضای حقیقی و حقوقی در دفتر فرماندار این شهرستان برگزار شد.
در این جلسه معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری دلفان بیان داشت: جلسات فرهنگی دارای جذابیت خاص و دلچسبی بوده که خستگی در آن جای ندارد. جلسات انجمن کتابخانه های عمومی قطعاً نتایج خوب و موثری برای رشد و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی شهرستان در پیش خواهد داشت و حضور فعالین فرهنگی در انجمن تاثیر بسزای در پیشبرد اهداف مد نظر خواهد داشت.
غلامرضا عبدالهی با بیان اینکه همه اعضای جلسه دغدغه مسائل فرهنگی به ویژه کتاب و کتابخوانی را دارند، افزود: حوزه فعالیت های فرهنگی بسیار گسترده و وسیع بوده و همه دستگاه های اجرایی شهرستان باید در این خصوص دستگاه های متولی را یاری نمایند.
وی تصریح کرد: هزینه کرد در مقوله فرهنگ، یک سرمایه گذاری ارزشمند در آینده خواهد بود و هرگاه در حوزه فرهنگ خوب عمل بشود، معضلات اجتماعی کاهش چشمگیری خواهد داشت و اینگونه یک سرمایه گذاری مطمعن صورت می پذیرد.
عبدالهی ادامه داد: کتاب ها به شما امکان می دهند چیزهایی را که در طول زندگیتان همیشه می دیدید، اینبار از منظری کاملاً متفاوت ببینید. بعنوان مثال، خواندن در مورد یک فرهنگ خاص می تواند به شما کمک کند تا درک کنید که چگونه این فرهنگ با فرهنگ شما متفاوت است. شما ممکن است با دیدگاه آن فرهنگ موافق نباشید، اما حداقل شما از زاویه جدید به آن نگاه خواهید کرد.
معاون فرمانداری دلفان در پایان با بیان اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی از جهات مختلف بسیار حائز اهمیت است، گفت:  همه دستگاه های اجرایی شهرستان وظیفه داشته در برگزاری این جشنواره و جذب حداکثری مشارکت مردم، نهایت همکاری را داشته باشند.
در ابتدای این جلسه علی اشرف رحمتی، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دلفان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان، به صورت مفصل به معرفی بخش های مختلف دوازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی پرداخت و از حاضرین در جلسه خواست در خصوص جذب مشارکت حداکثری در شهرستان، اداره کتابخانه های عمومی را یاری نمایند.
در پایان پس از بحث و تبادل نظر، همکاری دستگاه های اجرایی در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، بهسازی محوطه کتابخانه شهید نواب صفوی توسط شهرداری، راه اندازی پیشخوان کتاب در بوستان بانوان و شاداب سازی محوطه بیرونی کتابخالنه های سطح شهر توسط شهرداری به تصویب اعضای حاضر در جلسه رسید.