فهرست

اخبار شهرستان‌ها

امام جمعه شهرستان پلدختر عنوان کرد؛

جشنواره کتابخوانی رضوی یک سنت حسنه و پسندیده است

امام جمعه شهرستان پلدختر در پیامی از مردم این شهرستان برای شرکت در دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان لرستان، حجت الاسلام و المسلمین سید محسن موسوی، امام جمعه شهرستان پلدختر در پیامی ضمن دعوت از مردم این شهرستان برای شرکت در دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، این جشنواره را یک سنت حسنه و پسندیده دانسته و برای همه دست اندرکاران برگزاری جشنواره آرزوی خیر و برکت نمود.
 متن پیام به شرح زیر است:
بسم الله الرحمن الرحیم
امام رضا (ع) می‌فرماید:
رَحِمَ اللّه ُ عَبْدا اَحیا اَمْرَنا یَتَعَلَّمُ عُلومَنا وَ یُعَلِّمُهَا النّاسَ، فَاِنَّ النّاسَلَوْ عَلِموا مَحاسِنَ کَلامِنا لاَتَّبَعونا
رحمت خدا بر بنده اى که امر ما را زنده کند، دانش هاى ما را فرا گیرد و به مردم بیاموزد. اگر مردم زیبایى هاى سخنان ما را مى دانستند از ما پیروى مى کردند.
(معانى الأخبار، ص ۱۸۰، ح ۱)
با آرزوی سلامتی و تندرستی برای همه مردم مسلمان ایران وجهان اسلام، امروزه یکی از ابزارهایی که جامعه را به سوی تعالی و پیشرفت سوق می دهد، مطالعه و افزایش سطح آگاهی مردم است و هر اقدامی که در این زمینه و در قالبهای مختلف انجام پذیرد قابل تحسین است.
چند سالی است که جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه های عمومی و با هدف ترویج فرهنگ مطالعه و آشنایی آحاد مردم در رده های سنی مختلف با سیره و فرهنگ رضوی برگزار شده و این جشنواره یک سنت حسنه و پسندیده است.
 اینک که به یاری پروردگار متعال و مدد امام هشتم علیه السلام، امسال نیز همچون سنوات گذشته دوازدهمین دوره جشنواره  کتابخوانی رضوی به منظور ترویج فرهنگ مطالعه کتاب های مفید و ارزشمند در حال برگزاری بوده و با توجه به شرایط موجود جامعه و افزایش اوقات فراغت و همچنین لزوم استفاده بهینه از این فرصت، از همه اقشار و مردم شهید پرور شهرستان پلدختر به ویژه جوانان و نوجوانان دعوت میکنم که با مدنظر قرار دادن مطالعه ای هدفمند به منظور ارتباط و انس با کتاب به همراه سایر خانواده در این جشنواره شرکت کنند.
برای همه دست اندرکاران این جشنواره از خداوند متعال خیر و برکت مسئلت می نمایم.