فهرست

گزارش

همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس؛

ویژه برنامه «هفت کتابخانه، هفت سنگر» در شهرستان ازنا برگزار شد

در اولین روز از هفته گرامی داشت دفاع مقدس ویژه برنامه «هفت کتابخانه، هفت سنگر» در شهرستان ازنا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، همزمان با آغاز چهلمین سالگرد گرامی داشت هفته دفاع مقدس، ویژه برنامه «هفت کتابخانه، هفت سنگر» با حضور محمد محمدی نژاد، فرماندار ازنا؛ فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و سایر مدعوین در کتابخانه عمومی امام سجاد(ع) شهرستان ازنا برگزار و از طریق فضای مجازی پخش شد.

در ابتدای این مراسم مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان ضمن گرامی داشت آغاز هفته دفاع مقدس، گفت: آرامش امروز کشور و اقتدار آن در مجامع بین‌المللی مدیون خون پاک شهداست؛ لذا میطلبد شهدا همواره الگوی مردم و مسئولان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشند.


فرشته طهماسبی با بیان این‌که فعالیت‌های فرهنگی باید به‌گونه‌ای باشد که گذشت زمان موجب ایجاد فاصله میان مردم و آرمان‌های شهدا نشود، ادامه داد: وظیفه ما به‌عنوان یک دستگاه فرهنگی این است که در مقابل این از جان‌گذشتگی‌ها در راه تحقق اهداف و آرمان‌های کشور و بنیانگذار انقلاب اسلامی در حوزه کاری خود تلاش کنیم و با ارائه راهکارها و فعالیت‌های فرهنگی مناسب، زمینه را برای آشنایی هرچه بیشتر نسل جدید جامعه با آرمان‌های والای شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مهیا سازیم.

فرماندار شهرستان ازنا نیز در این مراسم بیان داشت: وجود فرهنگ ایثار و شهادت در هشت سال دفاع مقدس در بین رزمندگان اسلام بسیار درخشان و قابل توجه بود، که ثمره آن به‌وجود آمدن جوانانی دلیر و شجاع بود که جانانه در مقابل تروریسم و داعش سینه سپر کردند.

محمد محمدی نژاد افزود: تمامی دستگاه‌ها در هر رسته‌ای که هستند باید وظیفه خود را در راستای ترویج این فرهنگ والا انجام دهند و از هیچ اقدامی در این راستا دریغ نکنند و نتیجه این اقدامات باید به‌گونه‌ای باشد که فضای شهر مملو از تاثیرپذیری تبلیغات و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باشد و نتیجه‌ای ملموس داشته باشد.


وی در ادامه برخی از خاطرات زمان اسارات خود را برای بینندگان برنامه بیان نمود.
در ادامه امیدعلی دهقان، جانباز 75 درصد جنگ تحمیلی بخشی از دلاورمردهای رزمندگان دفاع مقدس را روایت نموده و محمد بیات، رزمنده و مداح اهل بیت (علیه السلام) به  مدیحه سرایی و ذکر مصیبت پرداخت. همچنین در این مراسم محمدنقی ولایتی از نویسندگان حوزه دفاع مقدس، کتاب خود تحت عنوان «5+1 در نیسان» را معرفی نمود.

گفتنی است ویژه برنامه «هفت کتابخانه، هفت سنگر» به همت اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان همزمان با ایام چهلمین سالگرد گرامی داشت هفته  دفاع مقدس در هفت کتابخانه منتخب استان برگزار می شود.