فهرست

يادداشت و پيام

طی پیامی؛

نماینده ولی فقیه در استان لرستان هفته کتاب را به کتابداران تبریک گفت

نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد در پیامی روز کتاب، کتاب خوانی و کتابدار را تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی، نماینده ولی فقیه در استان لرستان  و امام جمعه خرم آباد با صدور پیامی روز کتاب، کتاب خوانی و کتابدار را تبریک گفت. متن این پیام بدین شرح است:
«بسم الله الرحمن الرحيم»
(هَلْ يَسْتَوِي الَّذِينَ يَعْلَمُونَ وَالَّذِينَ لَا يَعْلَمُونَ إِنَّمَا يَتَذَكَّرُ أُولُو الْأَلْبَابِ) «سوره زمر آیه ۹»
” بگو: آیا آنان که اهل علم و دانشند با مردم جاهل و نادان یکسانند؟ تنها خردمندان متذکر این مطلبند.”  
كتاب سرچشمه‌ي حركت بشريت در جهت تكامل علمي و معنوي مي‌باشد؛ تا جاييكه خداوند سبحان معجزه رسول اعظم (ص) را كتاب قرار داد؛ از اینرو ارج نهادن به كتاب و ارتقاي جايگاه علم و دانش از مباني اصلي دين اسلام ميباشد.
تاثير عميق كتاب در گسترش فرهنگ جامعه و سرعت بخشيدن به پيشرفت روزافزون آن، انكارناپذير است؛ و نميتوان توسعه و رشد همه جانبه جامعه را بدون مطالعه و كتاب مورد بحث و نظر قرار داد.
كتاب و كتابخواني، از مقوله‌هاي قابل توجه فرهنگي است؛ كه ترويج آن در جامعه ضروري بوده؛ و بیان حضرت امام جعفر صادق «عليه‌السلام» به مفضل بن عمر که فرمودند: "دانش خود را بنويس و آن را در ميان برادرانت منتشر ساز" مویِد آن است.
هفته بزرگداشت  "كتاب و كتابخواني و كتابدار" فرصتي مغتنم براي ترويج و نهادينه كردن فرهنگ كتاب و كتابخواني در جامعه است و اهميت دادن به این موضوع خصوصاً ترويج مطالعه در جامعه و در ميان جوانان و نوجوانان يكي از مهمترين راه‌هاي توسعه فرهنگي است.
اينجانب ضمن درود به روح پرفتوح حضرت علامه طباطبایی(ره)، فرا رسیدن هفته كتاب را به كتابداران فرهيخته، اهل قلم، كتاب‌خوانان و همه دست‌اندركاران و تلاش‌گران عرصه‌ي كتاب در استان لرستان و این مرز و بوم تبريك و تهنيت عرض مي‌نمايم، اميدوارم با تلاش و برنامه‌ريزي همه مسئولين، علاقه‌مندان و انديشه‌ورزان شاهد توسعه و نهادينه شدن روزافزون فرهنگ كتابخواني باشيم.