فهرست

يادداشت و پيام

استاندار لرستان با تبریک هفته کتاب عنوان کرد؛

مطالعه مفید، انسان را از هویت خود آگاه ساخته و راه درست زیستن را به او می‌آموزد

استاندار لرستان در پیامی فرارسیدن هفته کتاب را به کتابداران و فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، فرهاد زیویار، استاندار لرستان در پیامی فرارسیدن هفته کتاب را به کتابداران و فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی تبریک گفت. متن این پیام به شرح ذیل است:
بنام آنکه جان را فکرت آموخت
«اقراء باسم ربک الذی خلق» اولین آیه مبارکی است که بر پیامبر عظیم الشان اسلام نازل و منشا بزرگ ترین تحولات بشری در تاریخ شد. اهمیت دانش، خواندن و کتاب همین بس که دین مبین اسلام با خواندن آغاز می شود و این دستور صریح پروردگار است که بر حضرت محمد (ص) نازل شد.
کتاب یکی از مفیدترین و ارزشمندترین تولیدات بشر بوده و این میراث ماندگار در بردارنده عصاره فرهیختگان و نخبگان هر ملتی و حاصل تجربه های علما و فضلای آن جامعه است. جوامعی که با کتاب صمیمیت دارند و راه تعالی و روش زندگی خود را در مسیر کتاب جستجو می کنند، همواره توفیق رفیق راهشان بوده است.
 ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه همواره یکی از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری (مدظله) بوده و معظم له در جریان بازدید از سی و‌‌ یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران فرمودند: «نقش کتاب یک نقش بی‌بدیل است، البته بهترین کتابها، کتابی است که انسان را به سمت خداوند و ارزشهای والا و انقلابی هدایت کند و امیدواریم کتاب جایگاه حقیقی خود را در جامعه بیابد»
مطالعه مفید، انسان را از هویت خود آگاه ساخته و راه درست زیستن را به او می‌آموزد. کتاب در تمامی ادوار و در مواقع حساس به بشر یاری رسانده و بدین صورت آدمی با اندیشه‌های سالم در مسیر درست زندگی حرکت نموده است. بدون شک مطالعه و کتاب خوانی با بهره گیری از منابع مفید و کاربردی علاوه بر افزایش سطح آگاهی و بینش خواننده کتاب، موجب افزایش سطح سواد جامعه و زمینه ساز رشد و پیشرفت کشور است.
اینجانب ضمن گرامیداشت مقام علمی فیلسوف بزرگ جهان اسلام، علامه طباطبایی (ره)، فرا رسیدن سی امین دوره هفته کتاب، کتاب خوانی و کتابدار را تبریک عرض نموده و قدردان مساعی گسترده و خالصانه اهالی کتاب به ویژه کتابداران خدوم استان می باشم و از درگاه حضرت حق تعالی توفیق روز افزون فعالین عرصه کتاب و کتابخوانی را در خدمت به فرهنگ، علم و ادب ایران اسلامی، مسألت می نمایم .