فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با هدف بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی انجام شد؛

دیدار مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان با فرماندار ازنا

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان لرستان با هدف بررسی وضعیت کتابخانه ها با فرماندار شهرستان ازنا دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با همراهی مریم ورمزیاری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی ازنا با حضور در فرمانداری ازنا با حشمت الله بهمنی، فرماندار و رئیس جدید انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این دیدار، ضمن تبریک انتصاب فرماندار جدید ازنا، نقش مطالعه و کتابخوانی در ارتقای سطح فرهنگ شهروندان را یادآور شد و اظهار داشت: با توجه به جمعیت شهرستان ازنا، تعداد کتابخانه های عمومی این شهرستان پاسخگوی نیاز مردم نیست و توسعه فضای فیزیکی کتابخانه ها از مطالبات عموم است؛ این امر باعث شده  اداره کل کتابخانه های عمومی استان علی رغم اینکه در پروژه های کتابخانه ای صرفاً دستگاه بهره بردار بوده، پیگیری لازم جهت ساخت کتابخانه شماره دو شهر ازنا را در دستور کار خود قرار دهد.
فرشته طهماسبی ادامه داد: با همکاری خوب شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر ازنا زمین لازم جهت ساخت کتابخانه عمومی شماره دو مشخص و با تخصیص اعتبار از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان روند ساخت این کتابخانه آغاز شده است.
وی تصریح کرد: با توجه به ظرفیت های بالای فرهنگی در شهرستان ازنا، توسعه کتابخانه های عمومی در این شهرستان به عنوان یک پایگاه فرهنگی تاثیر گذار بسیار  ضروری می باشد.
در ادامه فرماندار شهرستان ازنا نیز ضمن تبریک انتخاب انجمن کتابخانه های عمومی استان به عنوان انجمن برتر کشور، بیان داشت: کتابخانه های عمومی از فعال ترین دستگاه های اجرایی بوده که این مهم نتیجه زحمات مدیران، کارکنان و کتابداران خدوم این نهاد فرهنگی است.
حشمت الله بهمنی گفت: برنامه های جانبی خوبی به منظور جذب مخاطب در کتابخانه های عمومی در حال انجام بوده که جای تقدیر دارد؛ همچنین باید نیاز سنجی انتخاب منابع جدید برای کتابخانه های عمومی با توجه به شرایط منطقه نیز مد نظر باشد.
وی در پایان اظهار داشت: ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی به تنها به عهده نهاد کتابخانه های عمومی نبوده و می بایست همه دستگاه های اجرایی و عموم مردم در این امر پسندیده یاری گر مجموعه کتابخانه های عمومی باشند. انتظار می رود در شهرستان ازنا نیز ادارات و سازمان ها با کتابخانه های عمومی نهایت همکاری و مساعدت را داشته باشند.

 
نسخه قابل چاپ