فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور رئیس مجمع نمایندگان لرستان در مجلس شورای اسلامی؛

ویژه برنامه «مرد میدان» در الشتر برگزار شد

ویژه برنامه «مرد میدان» گرامیداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، با حضور رئیس مجمع نمایندگان لرستان در مجلس شورای اسلامی در الشتر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، به مناسب اولین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، ویژه برنامه «مرد میدان» با حضور یحیی ابراهیمی، نماینده مردم سلسله و دلفان و رئیس مجمع نمایندگان لرستان در مجلس شورای اسلامی؛ فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی، مرتضی مهدوی کیا، فرماندارسلسله؛ سرهنگ محمود یوسفوند، فرمانده سپاه ناحیه شهرستان؛ علی یوسفوند، شهردار الشتر؛ میثم زندیه شیرازی، مسئول حراست کتابخانه های عمومی، فرید امیری، فرمانده پایگاه بسیج شهید کرم وند و شهلا حسنوند، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان در محل کتابخانه عمومی ابوریحان برگزار و از طریق پلتفرم اسکای روم اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان پخش شد.
 

در این مراسم نماینده مردم شهرستان های سلسله و دلفان ضمن تسلیت ایام فاطمیه، گفت: سردار سلیمانی فرمانده ای دلاور و شجاع بوده که در راه اسلام، ایران و ولایت فقیه از هیچ کوششی دریغ ننموده و سرانجام در این راه به فیض شهادت نائل آمد. ایشان چهره ای بین الملی و به عبارتی یک دیپلمات بلند پایه بودند، به گونه ای که شهادتشان علاوه بر ملت ایران، همه آزدیخواهان دنیا را آزارده خاطر ساخت.

یحیی ابراهیمی با بیان اینکه استکبار جهانی با تمام امکانات و قوا ترور سردار سلیمانی را طراحی کرده، ادامه داد: حاج قاسم سلیمانی در قلوب ملت ایران جای دارد و خبر شهادت ایشان حال و هوای ایام ارتحال حضرت امام خمینی(ره) را برای مردم تداعی کرد. همچنین تشییع پیکر پاک این شهید عزیز بار دیگر انسجام و اتحاد ملت ایران را به رخ دنیا کشاند.
رئیس مجمع نمایندگان استان لرستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ملت ایران از دستگاه قضایی نیز انتظار دارند تا بحث ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی تا مجازات همه عوامل با جدیدت تمام پیگیری شود.
این نماینده مجلس افزود: همه آحاد ملت اعم از مسئولین و عموم مردم نیز وظیفه دارند مسیر شهید سلیمانی و هزاران شهید گلگون کفن در حمایت از اسلام، ولایت فقیه، عدالت خواهی، خدمت به محرومین و مستضعفان را ادامه دهند.
وی در پایان گفت: حرکت اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان در برگزاری این برنامه ارزشمند جای تقدیر و تشکر ویژه دارد.

 

 در ادامه مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان اظهار داشت: هرچند شهادت سردار سلیمانی قلب ملت بزرگ ایران را به درد آورده و طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب، فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است. اما دنیا دید که در کمتر از یک هفته از شهادت سردار سلیمانی، فرزندان برومند ایران در سپاه پاسداران مقتدرانه اولین سیلی انتقام را به گوش امریکای جنایتکار زدند
.

فرشته طهماسبی با بیان اینکه مرور زمان نیز ذره ای از غم فقدان سردار دل ها را نخواهد کاست، ادامه داد: شهید سلیمانی از قهرمانان ملی کشور بوده و تا همیشه در تاریخ ایران و اسلام ماندگار خواهند بود.
وی افزود: انتظار می رود اهالی قلم و نویسندگان نیز با جدیت نسبت به ثبت اندیشه و سیره سردار سلیمانی ورود نمایند تا نسل های آینده نیز این شهید بزرگوار را سرلوحه زندگی خود قرار دهند. همچنین می طلبد نسل نوجوان و جوان نیز بیش از پیش نسبت به آشنایی با منش و سیره سردار دل ها کوشا باشند.

 

همچنین فرماندار شهرستان سلسله در این برنامه با اشاره به مقارن شدن سالروز شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی با دهه بصیرت، گفت: سردار سلیمانی
 به عنوان الگوی آزادیخواهان جهان و محور مقاومت جایگاه رفیعی دارد و گرامیداشت یاد و خاطره این شهید والام مقام در دهه بصیرت، وظیفه همه دستگاه های اجرایی شهرستان است.

مرتضی مهدوی کیا با تاکید بر اینکه بصیرت سیره سردار شهید سلیمانی و رمز پیروزی ۹ دی‌ماه بود، بیان کرد: بصیرت به معنای آگاهی علمی، انسجام و وحدت ملی و دشمن شناسی است، اکنون که سردار در میان ما نیست باید به سیره این شخصیت بزرگوار توجه کنیم.
وی افزود: رمز پیروزی‌ و نقطه عطف وصیت‌نامه شهید سلیمانی، ولایت‌مداری و ولایت محوری است، در وصیت‌نامه سردار سلیمانی این ویژگی مهم بسیار پررنگ مطرح شده است، بنابراین آنچه مهم بوده و توانسته پیروزی‌هایی را نصیب کشور کند بصیرت است که وجود آن موجب ولایت‌مداری و ولایت‌محوری می‌شود.
مهدوی کیا خاطرنشان ساخت: مکتب حاج قاسم سرمایه بزرگ فرهنگی، سیاسی، نظامی، اخلاقی و اجتماعی و مهم‌تر از همه مکتب مقاومت، ایثارگری و شهادت‌طلبی است، از طرفی مکتب حاج قاسم، مکتب امام حسین (ع) و شهادت است که این شهید بزرگوار با فداکاری و ایثارگری خود برای تمامی نسل‌های انقلاب درس‌های بسیار بزرگی بر جای گذاشتند.

روایتگری بخشی از دلاورمردی های مدافعین حرم، شعر خوانی، دکلمه، مداحی بومی و پخش کلیپ از دیگر بخش های این برنامه بود. همچنین فیروز اکبری از مجریان با سابقه صدا و سیمای مرکز لرستان  اجرای این برنامه را بر عهده داشت.

گفتنی است پیش از این مراسم فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ضمن دیدار با یحیی ابراهیمی، نماینده مجلس شورای اسلامی در خصوص بودجه و رفع مشکلات و موانع قانونی نهاد کتابخانه های عمومی کشور با وی گفتگو کرد.

 


نسخه قابل چاپ