فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور اعضاء؛ ‏

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بروجرد برگزار شد

چهارمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بروجرد در سال جاری ‏با حضور اعضای حقیقی و حقوقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان، چهارمین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بروجرد در سال جاری ‏به ریاست حسن بلوریان، معاونت سیاسی، اجتماعی فرمانداری و با حضور حجت الاسلام سیدجعفر موسوی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی؛ داوود پهلوان، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی؛ اشرف چگنی، رئیس شورای اسلامی شهر؛ نادر ارجمندی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ زهرا منصوری رئیس سازمان فرهنگی شهرداری و سایر اعضای انجمن برگزار شد.
 در ابتدا این جلسه رئیس  اداره کتابخانه‌های عمومی بروجرد ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان، گفت: عنایت به اجرای طرح پیک کتاب، اعضا کتابخانه‌های شهرستان می‌توانند با مراجعه به سامانه طراحی شده، کتاب مورد نظر خود را پیدا و مشخصات آن را یادداشت کنند.
داوود پهلوان اضافه کرد: پس از آن با کتابداران تماس می‌گیرند و اطلاعات لازم را بیان می‌کنند، سپس کتاب از طریق پیک کتاب به درب منازل اعضا فرستاده می‌شود.
وی بیان کرد: برای اجرای طرح پیک کتاب که در زمان اجرای محدودیت‌های کرونایی اجرا می‌شود همه ادارات باید کمک کنند. یکی از ضروریات اجرای این طرح خودرو است باید ادارات مختلف روزانه یک خودرو در اختیار قرار دهند تا کتاب‌ها به اعضا در منزل تحویل داده شود.

 

 در ادامه معاون سیاسی، اجتماعی فرمانداری نیز بیان داشت: امکانات اداره کتابخانه های عمومی شهرستان برای اجرای طرح پیک کتاب مهیا نیست و مهمترین موضوع نبود خودرو است که مسوولان استانی باید موضوع را به صورت ویژه پیگیری کنند
.

حسن بلوریان اظهار داشت: برای اجرای این طرح که در مواقع اجرای محدودیت های کرونایی انجام می شود، باید استقبال مردم بررسی و از ادارات مختلف کمک گرفته شود.
وی با اشاره به اهمیت جلسات انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان، بیان داشت: زیر ساخت ها برای برگزاری جلسات غیر حضوری و آنلاین وجود ندارد، تا جایی که امکان دارد باید جلسات به صورت حضوری و با حداقل نفرات انجام شود.
بلوریان در پایان تصریح کرد: شهرداری باید کمک های خود را مستمر به کتابخانه ها ارائه دهد و سهم نیم درصد را  به حساب کتابخانه ها پرداخت کند.
همکاری ادارات شهرستان در اجرای طرح تحویل منابع درب منازل، آماده سازی ورودی، پیاده رو و فضای سبز اطراف کتابخانه استاد آیتی توسط شهرداری تا قبل از افتتاح و واریز به موقع نیم درصد علی الحساب سهم کتابخانه های شهرستان از مهترین مصوبات این جلسه بود.
نسخه قابل چاپ