فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با هدف بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی انجام شد؛

بازدید معاون استاندار از کتابخانه های عمومی شهرستان بروجرد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان با سفر به شهرستان بروجرد از کتابخانه های عمومی شهرستان بازدید و در جریان مسائل و مشکلات این کتابخانه ها قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان، محمود ثمینی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان به همراه فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی؛ احمد حسین فتایی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ میثم زندیه شیرازی، مسئول حراست کتابخانه های عمومی استان و داوود پهلوان، رئیس اداره کتابخانه های عمومی بروجرد ضمن بازدید از پروژه ساخت کتابخانه شهید باهنر از کتابخانه های عمومی شهید صارمی، علامه شهیدی و استاد آیتی بازدید و با کتابداران این کتابخانه ها به دیدار و گفتگو پرداخت.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان در جریان این بازدید اظهار داشت: شهرستان بروجرد یک قطب فرهنگی و هنری در کشور است و باید کمبودها در زمینه زیرساخت های تخصصی آن برطرف شود .در دولت یازدهم و دوازدهم نگاه ویژه ای به حوزه فرهنگ شده است و در همین راستا از تمام ظرفیت های موجود برای تکمیل پروژه های فرهنگی و هنری استان بهره‌گیری می کنیم .
محمود ثمینی ادامه داد: فعالیت و برنامه های حوزه فرهنگ لرستان به پویایی خوبی رسیده، اما کمبود زیرساخت های تخصصی فرهنگ و هنر نقیصه اصلی این حوزه است که باید تقویت شود.
وی تصریح کرد: گرچه پس از شیوع ویروس کرونا، برنامه های بسیار موثری در فضای مجازی به اجرا در آمد، اما امیدواریم با بهبود شرایط کرونایی کشور و استان، شاهد از سرگیری فعالیت ها و جشنواره های فرهنگی، هنری و دینی و حضور مستقیم مردم در فضاهای فرهنگی مانند کتابخانه ها و مجتمع های فرهنگی و هنری باشیم.
ثمینی ضمن گفتگو با برخی از کتابداران شهرستان از بخش های مختلف کتابخانه های عمومی شهید صارمی، علامه شهیدی و استاد آیتی بازدید و از نزدیک در جریان امور قرار گرفت. همچنین وی در خصوص پیگیری برخی از مسائل و مشکلات کتابخانه های عمومی قول مساعد داد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان، گفت: هم اکنون این شهرستان دارای 15 باب کتابخانه عمومی است که از این تعداد 6 باب نهادی و بقیه مشارکتی است.
فرشته طهماسبی با اشاره به عضویت 7 هزار و 900 نفری از مردم بروجرد در کتابخانه های عمومی این شهرستان، عنوان کرد: در این کتابخانه ها بالغ بر 120 هزار جلد کتاب در دسترس عموم قرار دارد و علاقمندان می توانند با عضویت در این مراکز از خدمات آن ها بهره مند شوند.
وی بیان داشت: مردم بروجرد از دیرباز تاکنون اهمیت ویژه ای به بخش فرهنگ داشته و دارند؛ از این رو توسعه فضاهای فرهنگی به ویژه کتابخانه های عمومی که امروزه به پاتوق فرهنگی مناطق تبدیل شده اند، در این شهرستان ضروروت دارد. امید است با مساعدت مجری کتابخانه شهید باهنر، این پروژه که مراحل پایانی خود را می گذارند نیز در آینده نزدیک خدمت رسانی به مردم بروجرد را آغار نماید.نسخه قابل چاپ