فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی؛

نشست کتابخوان «زنان توانمند انقلاب اسلامی» در خرم آباد برگزار شد

همزمان با ولادت با سعادت حضرت فاطمه (س) و ایام پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و با حضور نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی نشست کتابخوان «زنان توانمند انقلاب اسلامی» در خرم آباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، همزمان با ولادت با سعادت حضرت فاطمه (س) و ایام پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ، نشست کتابخوان «زنان توانمند انقلاب اسلامی» با حضور فطمه مقصودی، نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی؛ فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی؛ مریم پور سرتیپ، مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری لرستان؛ فاطمه ایرانی، مدیرکل روابط عمومی استانداری؛ شاهدخت فتحی بیرانوند، مدیرکل بیمه سلامت استان و زهرا نظری، نایب رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد در کتابخانه عمومی غدیر برگزار و از طریق پلتفرم اسکای روم اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان پخش شد.
 

در ابتدای این مراسم نماینده مردم بروجرد و اشترینان ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا(س) و دهه مبارکه فجر، گفت: جایگاه زن در انقلاب یک ارزش تلقی شده و نگاه ویژه اسلام به نقش زنان موجب شده است تا بعد از انقلاب اسلامی  بانوان به این باور برسند که می توانند توانمندی های خود را عرضه بدارند و از این رو امروز در کشور عزیزمان شاهد حضور زنان موفق در همه زمینه ها هستیم. 

فاطمه مقصودی ادامه داد: شاید در ظاهر زنان و مردان متفاوت باشند ولی در جریان خلقت و هدف آفرینش یکسان بوده و برای تکامل و تعالی خلق شده اند. نازل شدن سوره مبارک کوثر در زمان جاهلیت اعراب که خشن ترین رفتار ممکن را با دختران داشتند، نشان داد جایگاه زن و دختر در نزد خداوند متعال بسیار مهم و ارشمند است.
وی افزود: نقش مادر، همسر و دختر در همه طبقات جامعه از خانواده گرفته تا سطوح دیگر بسیار پررنگ و تاثیر گذار بوده و در رفع مشکلات و کسب موفقیت ها نقش کلیدی دارند.  
این نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان از برگزاری این برنامه فرهنگی و متناسب توسط اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان تقدیر نمود.

 
در ادامه مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان نیز بیان داشت: بر اساس آموزه های دین مبین اسلام، زن جایگاهی رفیع در نظام هستی دارد تا جای که تکریم زنان یکی از نشانه‌های ایمان ذکر شده است. برای جهان اسلام مایه مباهات و افتخار است که بانویی همانند حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان نماد یک زن کامل، سکاندار تمامی سجایای اخلاقی در تمامی اعصار و قرون می باشد و تمامی زنان جامعه اسلامی نیز باید زندگی حضرت زهرا(س) را به عنوان الگوی بی بدیل برای خود قرار دهند.
فرشته طهماسبی افزود: از ویژگی شگفت انگیز بانوان که خداوند به آنها عطا کرده توانایی بالای آنان در همزمان انجام دادن کارها است؛ از همین رو امروز بانوان در کنار همه مشغله‌های مادرانه و تعلق به خانواده، در مسیر علم آموزی و فعالیت‌های اجتماعی موفقیت های چشمگیری داشته اند.

وی تصریح کرد: زنان و دختران ایران اسلامی در جریان انقلاب و جنگ تحمیلی نیز همگام با مردان این سرزمین به فرمان حضرت امام خمینی (ره) لبیک گفته و در آن دوران نقش بسزای داشتند و در هر جای که نیاز به کمک و یاری بود با جان دل شتافتند.
گفتنی است در این مراسم کتاب های مهتاب و باروت نوشته سیده طاهره موسوی، زنان در انقلاب نوشته اکبر ناظمی، خاطرات مرضیه حدیدچی نوشته مرضیه حدیدچی، فطمه زهرا (س) شادمانی دل پیامبر نوشته احمد رحمانی و نقش زنان در نهضت امام خمینی (ره) نوشته ساسان طهماسبی توسط حاضرین معرفی شد.

 
نسخه قابل چاپ