فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سلسله برگزار شد

ششمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سلسله به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، ششمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان سلسله در سال جاری به ریاست روح الله زمانیان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار و با حضور مجید امیری، شهردار الشتر؛ علی پناه امیری، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان؛ شریف خنجری، بخشدار فیروزآباد؛ رضا مینایی، شهردار فیروزآباد؛ شهلا حسنوند، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و دیگر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در سالن جلسات فرمانداری سلسله برگزار شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان سلسله، ضمن تبریک فرا رسیدن ولادت با سعادت حضرت علی (ع) و روز پدر، بیان کرد: جامعه آگاه از انسان های آگاه تشکیل می یابد و آگاهی نیز از راه مطالعه حاصل می شود؛ هر جامعه ای که تعداد کتابخوان های آن زیاد است، در امور فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی نیز موفق تر است.
روح الله زمانیان با تاکید بر لزوم گسترش فرهنگ کتابخوانی، عنوان کرد: گسترش فرهنگ کتابخوانی نیازمند ایجاد زیرساخت ها است و با توجه به فرهنگ غنی و تعداد بالای افراد فرهیخته شهرستان، کتابخانه های موجود جوابگوی نیاز مردم شهرستان نیست.
وی به پروژه ساخت کتابخانه شهر الشتر اشاره داشته و افزود: با پیگیری های مدیران استانی به ویژه نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی پروژه ساخت کتابخانه شهر الشتر جهش قابل قبولی داشته داشته است. جهت تکمیل این پروژه فرهنگی اعتباری در حدود چهل میلیارد ریال نیاز بوده که امید است با توجه به نیاز شهرستان در سال آینده این اعتبار تخصیص و کتابخانه به بهره برداری برسد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سلسله نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان، گفت: در حال حاضر کتابخانه عمومی ابوریحان بیرونی شهر الشتر با 35 هزار جلد کتاب، پذیرای بیش از یک هزار و صد عضو فعال می باشد.
شهلا حسنوند با اشاره به برگزاری پنج برنامه فرهنگی شاخص در مناسبت های مختلف شهرستان، ادامه داد: علاوه بر برنامه های فرهنگی روزمره از جمله معرفی کتاب، نشست کتابخوان، نمایشگاه کتاب و مسابقات کتابخوانی، برنامه هفت کتابخانه هفت سنگر به مناسبت دفاع مقدس، معرفی آداب و رسوم شب یلدا و برنامه روایتگری مجازی به مناسبت دهه مبارک فجر از برنامه هایی بوده است که امسال توسط کتابخانه های عمومی شهرستان برگزار شده است
برنامه ریزی جهت عضویت کلیه دانش آموزان شهرستان در کتابخانه های عمومی با همکاری اداره آموزش و پرورش، همکاری دستگاه های اجرایی با کتابخانه های عمومی در برگزاری برنامه های فرهنگی و پرداخت سهم نیم درصد توسط شهرداری از مهمترین مصوبات این جلسه بود.
گفتنی است، در ادامه جلسه نیز، حاضرین با بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پیرامون موضوعات طرح شده، به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

 
نسخه قابل چاپ