فهرست

اخبار شهرستان‌ها

نماینده مردم پلدختر و معمولان با صدور پیامی تاکید کرد؛

جشنواره کتابخوانی رضوی، زمینه تقویت سبک زندگی دینی را برای جامعه بدنبال خواهد داشت

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی، مردم این شهرستان را به شرکت در یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان، سیدحمیدرضا کاظمی، نماینده مردم پلدختر و معمولان  در پیامی مردم این شهرستان را به شرکت در یازدهمین دوره  جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.  متن پیام وی به شرح زیر است:
بسمه تعالی
امام خامنه ای (مدظله العالی):
«امروز کتابخوانی و علم آموزی، نه تنها یک وظیفه ملی، بلکه یک واجب دینی است»
هيــچ ميراثي، ســودمندتر و با ارزش تر از کتاب نيســت، زيرا کتــاب، مايه آرامش روحي انســان اســت و بــه او حکمتهاي جان پرور مي آموزد و ايمان و اطمينان را به قلب وي هديه ميکند. بر همين مبناســت که در احاديث اسلامي، از کتاب بعنوان بوستان دانشــمندان ياد شــده و همدم و سخنگويي شايســته به شمار آمده است. از جمله، امام علي (ع) در اين باره چنين فرمود: «کتاب، بستانهاي عالمان و دانشــمندان است»
با توجه به اینکه کتاب، از ابزارهای انتقال دانش و مطالعه، یکی از شاخص‌های توسعه فرهنگی به شمار می رود، خوشحال هستیم که به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پلدختر این جشنواره در این شهرستان نیز همزمان با سراسر کشور در گروه های سنی کودکان، نوجوانان و جوانان و بزرگسالان برگزار می شود و بخش‌های متنوعی دارد. خاضعانه از همه شهروندان گرامی پلدختر و معمولان دعوت می کنم که در این جشنواره حضور فعالی داشته باشند.
جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی است تا شهروندان با مراجعه به منابع درنظرگرفته شده توسط نهاد کتابخانه های عمومی کشور با سیره اهل بیت (علیهم السلام) وسبک زندگی رضوی و مهدوی آشنا شوند و همچنین با امید به اینکه شرکت درچنین جشنواره های ارزشمندی زمینه تقویت سبک زندگی دینی را برای جامعه ما رقم بزند.
در پایان از دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی کشور و همه دست اندرکاران که زمینه برگزاری یازدهمین جشنواره رضوی را مهیا کرده اند صمیمانه تقدیر و تشکر می کنم.
نسخه قابل چاپ