فهرست

اخبار شهرستان‌ها

در پیامی مشترک؛

دعوت امام جمعه و فرماندار سلسله از مردم برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی

امام جمعه و فرماندار شهرستان سلسله با صدور پیامی مشترک مردم این خطه را به شرکت در یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان، حجت الاسلام و المسلمین مراد امیدی، امام جمعه و مرتضی مهدوی کیا، فرماندار شهرستان سلسله با صدور پیامی مشترک مردم این خطه را به شرکت در یازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت و ترغیب کرد.
متن پیام به شرح زیر است:
«بسمه تعالی»
کتاب از ارزشمندترین کالاهای فرهنگی به شمار می رود که نقش مهمی در آگاهی و ارتقای فرهنگ یک کشور دارد. به همین دلیل هم یکی از مهمترین راهبردها در یک برنامه ریزی صحیح فرهنگی، رواج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه است و برای رسیدن به این هدف یعنی عادت به کتابخوانی و بسترسازی فرهنگی برای آن، یک برنامه ریزی صحیح و منطقی ضروری است تا با ارائه راهکارهای درست، این امر در جامعه اجرایی شود.
در شرایط کنونی که جامعه درگیر بحران کرونا شده و بهترین توصیه برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری، در خانه ماندن است؛ این شرایط بستری را فراهم کرده تا بتوانیم از این فرصت در خانه ماندن برای ارتباط و انس با کتاب استفاده کنیم و با مطالعه کتاب‌های ارزشمند به بار علمی و معنوی خود بیفزایم.
بسیار خوشحال کننده است که جشنواره کتابخوانی رضوی با تلاش و همت نهاد کتابخانه‌های عمومی همه ساله در قالب بخش ها و رده های سنی مختلف به نحو احسن برگزار می شود. فرهنگ رضوی بستر مناسبی برای زمینه سازی، تحقق و گسترش آموزه های دینی، اخلاقی و اسلامی متناسب با جامعه کنونی است.
این جشنواره آمیخته ای از فرهنگ زیبای کتاب و کتابخوانی و همچنین فرهنگ غنی اسلامی با تالیفات ارزشمند است که بی شک می تواند کمک شایانی به  انس و محبت جامعه در همه ی رده های سنی به خصوص کودک و نوجوان به ائمه معصومین داشته باشد. جشنواره امسال با هدف ترویج فرهنگ منور رضوی و بخش ویژه ی آن یعنی سیره پاک امام زمان (عج) فرصت مناسبی در راستای بهره مندی حداکثری ارزش های والای ائمه خواهد داشت.
انتظار می‌رود مردم فهیم شهرستان سلسله به ویژه نسل جوان، نوجوان و عموم علاقه مندان به مطالعه کتاب، این فرصت را غنیمت شمرده و با حضور پرشور و گسترده خود در این جشنواره، معرفتشان را نسبت به اهل بیت افزایش داده و آنچه را که نسبت به این بزرگان دینی یاد می‌گیرند سرلوحه زندگی خود قرار دهند.
نسخه قابل چاپ