فهرست

اخبار شهرستان‌ها

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان لرستان خبر داد؛

بازگشایی کتابخانه حضرت مهدی (عج) در آینده نزدیک

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان لرستان، ضمن تشریح مراحل مقاوم سازی کتابخانه حضرت مهدی (عج) به عنوان بزرگترین کتابخانه عمومی شهر خرم آباد، از بازگشایی این کتابخانه، در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، فرشته طهماسبی، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان در جریان بازدید از روند مقاوم سازی کتابخانه حضرت مهدی (عج)، ضمن اعلام این خبر گفت: این کتابخانه که با 3850 مترمربع مساحت و 850 متر زیر بنا در محله گلدشت شرقی به عنوان یکی از پرجمعیت ترین محلات شهر خرم آباد واقع شده، فعالیت خود را از سال ۱۳87 آغاز کرده و در سال 1395 متاسفانه به علت عدم استحکام بنا تعطیل می شود.
وی افزود: پس از وقفه سه ساله با توجه به ضرورت راه اندازی این کتابخانه، روند مقاوم سازی آن برنامه ریزی و در دو فاز آغاز گردید. فاز اول آن در سال 99 به پایان رسیده و در حال حاضر فاز دوم این پروژه نیز مراحل پایانی خود را طی می نماید.
طهماسبی ادامه داد: اعتبار مقاوم سازی کتابخانه حضرت مهدی (عج) بیش از  پنج میلیارد ریال بوده که از طریق منابع استانی و خیرین ارجمند تامین و جذب شده است.
مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان تصریح کرد: فاز دوم مقاوم سازی این کتابخانه مراحل پایانی خود را سپری نموده و بزودی چینش وسایل و تجهیزات آن نیز آغاز شده و در آینده نزدیک کتابخانه عمومی حضرت مهدی (عج) بازگشایی و خدمت رسانی به عموم مردم فرهنگ دوست شهر خرم آباد را از سر خواهد گرفت.

 


نسخه قابل چاپ