فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کوهدشت برگزار شد

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کوهدشت به ریاست فرماندار و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان کوهدشت در سال جاری به ریاست مجتبی بیرانوند، فرماندار و با حضور فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان؛ حجت الاسلام و المسلمین محمدجواد گراوند، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان؛ کامران تیموری، رئیس شورای اسلامی شهرستان؛ غلامرضا دل انگیز ، معاون شهردار؛ میثم زندیه شیرازی، مسئول حراست کتابخانه های عمومی استان؛ عیسی طولابی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی کوهدشت و سایر اعضای حقیقی و حقوقی در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
در ابتدای این جلسه فرماندار شهرستان کوهدشت ضمن تبریک هفته دولت و خیر مقدم به اعضای انجمن، بیان داشت: شهرستان کوهدشت متاسفانه یکی از 31  شهرستان محروم کشور بوده که رفع محرومیت از این شهرستان مستلزم برآورده کردن نیازمندی های آن در حوزه های مختلف می باشد.
مجتبی بیرانوند با عنوان اینکه بخشی از این محرومیت در حوزه فرهنگی بوده، افزود: بسترها و زیر ساخت های لازم به منظور ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی باید در سطح جامعه فراهم شود. یکی از مطالبات مردم شهرستان تکمیل دو پروژه کتابخانه ای شهرستان یعنی پروژه پارک شهید بهشتی کوهدشت و پروژه شهر گراب بخش طرهان بوده که برای تکمیل این دو پروژه باید پیگیر اعتبارات ملی و استانی باشیم.
وی در ادامه به اقدام ارزشمند نهاد کتابخانه های عمومی در برگزاری یازدهمین دوره جشنواره رضوی اشاره نموده و گفت: چنین اقداماتی در فضای مجازی و در این برهه زمانی که جامعه درگیر ویروس کرونا می باشد در راستای ترویج فرهنگ مطالعه وکتابخوانی  بسیار مهم و ارزنده است.
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان نیز در این جلسه گفت: شهر کوهدشت از پیشینه فرهنگی غنی برخوردار است. این شهرستان مهد بسیاری از علما، شعرا، ادیبان و نخبگان علمی کشور بوده است. از همین رو شایسته است توسعه کتابخانه های عمومی به عنوان یکی از پایگاه های اصلی فرهنگی، در این شهرستان به طور جد پیگیری شود.
 فرشته طهماسبی ادامه داد:  افتتاح کتابخانه های عمومی شهدای کوهدشت و امام زاده محمد(ع) در طول دو سال گذشته از اقدامات مهم اداره کل کتابخانه های عمومی در شهرستان کوهدشت بوده و  پیگیری لازم به منظور تامین اعتبار پروژه های در دست ساخت دیگر پروژه های کتابخانه ای این شهرستان به طور جد دنبال می شود.
وی تصریح کرد: کتابخانه های عمومی مکانی برای حضور اقشار مختلف جامعه بوده و همانطور که از عنوان آن مشخص است متعلق به عموم مردم می باشد، از این رو انتظار می رود همه مسئولین و دستگاه های اجرایی در توسعه کتابخانه های عمومی مساعدت و همکاری لازم را داشته باشند
همچنین در ابتدای این جلسه عیسی طولابی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی کوهدشت ضمن قرائت دستورات کار جلسه و ارائه گزارشی از وضعیت اجرایی شدن مصوبات جلسه قبل، خواستار همکاری سازمان ها و ادارات شهرستان در برگزاری هرچه باشکوه تر یازدهمین دوره جشنواره رضوی شد.
مساعدت و همکاری دستگاه های اجرایی شهرستان در برگزاری یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی  و تسریع در روند ساخت پروژه های کتابخانه های عمومی شهرستان توسط دستگاه مجری از مهمترین مصوبات این جلسه بود.
گفتنی است فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان پس از پایان این جلسه با حضور در شهرستان رومشکان با همراهی نعمت اله دستیاری، فرماندار شهرستان رومشکان از زمین اهدایی یکی از خیرین جهت ساخت کتابخانه عمومی بازدید نمود.
نسخه قابل چاپ