فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با هدف اطلاع از آخرین وضعیت و تسریع در پروژه؛

بازدید نماینده مردم بروجرد از پروژه ساخت کتابخانه شهید باهنر

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی به منظور اطلاع یافتن از آخرین وضعیت و تسریع در تکمیل از پروژه ساخت کتابخانه عمومی شهید باهنر شهرستان بروجرد بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، عباس گودرزی، نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی به همراه فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی؛ علی نیک سرشت، معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و میثم زندیه شیرازی، مسئول حراست کتابخانه های عمومی استان از  پروژه ساخت کتابخانه عمومی شهید باهنر این شهرستان بازدید کرد و از نزدیک در جریان امور قرار گرفت.
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در این بازدید بیان کرد: گاهی مطالعه یک کتاب مسیر زندگی انسان را دگرگون ساخته و سرنوشت وی را تغییر می دهد. توسعه کتابخانه های عمومی یکی از بهترین راهکارهای کاهش معضلات اجتماعی در کشور است؛ از این رو ضرورت دارد مسئولان امر در خصوص ترویج فرهنگ مطالعه و سهولت دسترسی عموم مردم به کتابخانه ها اهتمام بیشتری داشته باشند.
عباس گودرزی تصریح کرد: بروجرد شهر مفاخر و شهیدان است و به تعبیر مقام معظم رهبری شهر استعداد های درخشان است که باید به یک قطب فرهنگی در کشور تبدیل شود. روند توسعه کتابخانه های عمومی در شهرستان بروجرد مطلوب بوده به طوری که پس از  افتتاح کتابخانه درجه یک استاد آیتی، کتابخانه شهید باهنر دومین کتابخانه بزرگ در بروجرد بوده که کمتر از یک سال به بهره برداری خواهد رسید.
مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان نیز در این بازدید گفت:  عملیات ساخت کتابخانه شهید باهنر سال 85 در زمینی به مساحت 800 متر مربع در سه طبقه آغاز و در حال حاضر مراحل عمرانی آن تقریباً به اتمام رسیده است و فقط خرید و نصب انشعابات آب، برق و گاز آن باقی مانده است.
فرشته طهماسبی افزود: با مساعدت نهاد کتابخانه های عمومی کشور، تجهیزات این کتابخانه آماده و بلافاصله پس از تحویل ساختمان از سوی مجری کار چینش تجهیزات آغاز و در کوتاه ترین زمان ممکن کتابخانه افتتاح خواهد شد.
وی ادامه داد: پس از کتابخانه های عمومی استاد آیتی و شهید باهنر، کتابخانه شهید ساکی دینارآباد نیز سومین کتابخانه عمومی آماده افتتاح شهرستان بروجرد در یک سال اخیر بوده که در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.

 گفتنی است فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان پس از این بازدید با حضور در کتابخانه های عمومی شهید صارمی و استاد آیتی از بخش های مختلف این کتابخانه ها بازدید و با کتابداران آنان به گفتگو پرداخت.
نسخه قابل چاپ