فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با هدف تسریع در ساخت کتابخانه عمومی انجام شد؛

بازدید نماینده مجلس از پروژه ساخت کتابخانه عمومی شهر دورود

نماینده مردم شهرستان های دورود و ازنا با هدف تسریع در ساخت کتابخانه عمومی شماره دو شهر دورود، از این پروژه بازدید و از نزدیک در جریان پیشرفت آن قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، حسین گودرزی، نماینده مردم شهرستان های دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی به همراه رضا مختارپور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان از پروژه ساخت کتابخانه های عمومی شماره دو شهر دورود بازدید و از نزدیک در جریان پیشرفت آن قرار گرفت.
نماینده مردم شهرستان های دورود و ازنا در این بازدید با بیان اینکه نقش کتابخانه های عمومی در توسعه فرهنگی جامعه بسیار حائز اهمیت است، گفت: بخش فرهنگ علاوه بر اینکه مرکز ثقل توسعه و آبادانی در جامعه بوده، موجب پیشرفت و نیرو محرکه دیگر بخش ها نیز است.
حسین گودرزی تسریع در تکمیل ساخت کتابخانه عمومی شماره دو شهر دورود را یکی از مطالبات اصلی مردم این شهر دانسته و افزود: امید است از محل اعتبارات تخصیص یافته سفر اخیر ریاست جمهوری به استان لرستان و همچنین تخصیص صد درصدی اعتبارات استانی در نیمه نخست سال آینده شاهد به  بهره برداری رسیدن این کتابخانه باشیم.
وی در پایان خاطر نشان ساخت:  با توجه به پیشینه فرهنگی مردم شهرستان های دورود و ازنا و بخش های تابعه، توسعه مراکز فرهنگی به ویژه کتابخانه های عمومی، بسیار قابل توجه بوده و در این راستا باید بیش از پیش تلاش نمود.
همچنین در این بازدید رضا مختارپور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دورود ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان، به بیان برخی از مشکلات و موانع توسعه کتابخانه های عمومی پرداخت.
گفتنی است اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان در همه پروژه های ساخت کتابخانه عمومی در شهرستان های استان، فقط بهره بردار بوده و بر اساس قانون، مجری پروژه ها در استان، ادارات کل راه و شهرسازی و فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشند.

 
نسخه قابل چاپ