فهرست

اخبار شهرستان‌ها

امام جمعه شهرستان دلفان مطرح کرد؛

بخشی از مصلی نماز جمعه شهرستان دلفان جهت راه اندازی کتابخانه عمومی اختصاص داده خواهد شد

امام جمعه شهرستان دلفان در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان از اختصاص بخشی از مصلی نماز جمعه این شهرستان جهت راه اندازی کتابخانه عمومی، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان لرستان به منظور توسعه همکاری ها و ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی با حضور در دفتر حجت الاسلام والمسلمین محمد یوسف خانی، امام جمعه شهرستان دلفان، با وی دیدار و گفتگو کرد.
 
امام جمعه شهرستان دلفان در این دیدار ضمن تسلیت سالروز وفات حضرت ام البنین(س) و گرامیداشت روز تکریم مادران و همسران شهدا، بیان داشت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری، جمهوری اسلامی ایران در حال تبدیل شدن به مرجعیت علمی دنیا بوده و این مطلب برای حوزه نخبگان علمی مسئولیت آفرین بوده، چون که می بایست به دنبال آفرینش علمی معتبر داشته باشند. بر اساس فرمایش دیگر مقام عظمای ولایت، باید ترویج زبان فارسی محور قرار گیرد تا در آینده افراد مختلف در سراسر دنیا، برای کسب علوم به دنبال فرا گرفتن این زبان باشند.
حجت الاسلام والمسلمین محمد یوسف خانی ادامه داد: باور بنده بر این است این نگاه فاخر و افق ساز، کاملاً محاسبه شده بوده و یقیناً در آینده اتفاق خواهد افتاد. نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به پشتوانه نخبگان علمی، متعهد و مومن خود به سرعت در حال طی کردن مراتب علمی و کسب افتخار در سطح بین الملل می باشد.
وی تصریح کرد: در شهرستان دلفان همانند سایر نقاط ایران اسلامی نیز نخبگان علمی و فرهنگی زیادی وجود داشته که به عنوان مثال در حوزه نویسندگی و قلم 250 مولف در این شهرستان وجود دارد؛ از این رو نباید به سادگی از کنار این ظرفیت های عظیم گذشت.
امام جمعه شهرستان دلفان اظهار داشت: پتانسیل های خوبی در شهرستان دلفان به ویژه در حوزه جوانان تحصیل کرده و نخبگان علمی، وجود داشته که باید همه مسئولین و دستگاه های اجرایی استان در راستای توسعه همه جانبه شهرستان از این پتانسیل های بزرگ بهره برده تا با یاری خداوند متعال در آینده محرومیت، از چهره شهرستان دلفان زدوده شود.
حجت الاسلام والمسلمین خانی افزود: لیستی از مشکلات شهرستان تهیه شده که یکی از این مشکلات، کمبود کتابخانه های عمومی در سطح شهرستان دلفان بوده که انتظار داریم با تدبیر مسئولین ذی ربط و برنامه ریزی دقیق این مشکلات بزودی برطرف شود.
وی در پایان تاکید کرد:  در جهت توسعه کتابخانه های عمومی در شهرستان دلفان ستاد نماز جمعه آماده همکاری خواهد بود و در این خصوص  بخشی از فضای مصلی نماز جمعه که در مرکز شهر واقع شده، جهت راه اندازی کتابخانه عمومی پس از طی مراحل اداری در اختیار اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان قرار خواهد گرفت.

 
مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان نیز در این دیدار، بر نقش مطالعه و کتابخوانی در ارتقای سطح فرهنگ شهروندان تاکید نمود و اظهار داشت: با توجه به جمعیت شهرستان دلفان، تعداد کتابخانه های عمومی این شهرستان پاسخگوی نیاز مردم نیست و توسعه فضای فیزیکی کتابخانه ها از مطالبات عموم است؛ این امر باعث شده  اداره کل کتابخانه های عمومی استان علی رغم اینکه در پروژه های کتابخانه ای صرفاً دستگاه بهره بردار محسوب می شود، از طریق مسئولان استانی و شهرستانی پیگیری و رایزنی های لازم را جهت تکمیل پروژه در دست ساخت کتابخانه عمومی شهر نورآباد انجام دهد.
فرشته طهماسبی دیدگاه فرهنگی امام جمعه شهرستان دلفان را قابل تحسین دانست و ادامه داد: نهاد کتابخانه های عمومی کشور و استان به ویژه در چند سال اخیر نگاه خاصی به مناطق محروم داشته و در این راستا اقدامات موثری صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه راه اندازی کتابخانه عمومی در مجموعه مصلی نماز جمعه یک رویداد مبارک بوده، گفت: پس از انجام مراحل اداری، بلافاصله کتابخانه عمومی در مطلی نماز جمعه شهرستان دلفان تجهیز و خدمت رسانی خود به مردم فرهنگ دوست این خطه را آغاز خواهد کرد.
گفتنی است پس از این دیدار امام جمعه شهرستان دلفان، مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان و برخی از کارشناسان اداره کل کتابخانه های عمومی استان با حضور در مصلی نماز جمعه شهرستان دلفان از نردیک از این مجموعه سیاسی، عبادی و فرهنگی بازدید نمودند.

 


همچنین مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در جریان سفر به شهرستان دلفان از پروژه ساخت کتابخانه عمومی شماره دو و کتابخانه عمومی شهید نواب صفوی شهر نورآباد بازید و با کتابداران این کتابخانه به گفتگو پرداخت.

 
 
نسخه قابل چاپ