فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دلفان برگزار شد

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دلفان به ریاست فرماندار و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دلفان در سال جاری به ریاست اصغر قهرمانی، فرماندار و با حضور فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان؛ ایرج فاضلی، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان؛ سید عبدالله موسوی، رئیس شورای اسلامی شهر؛  یوسف نوری زاده، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دلفان؛ علی اشرف رحمتی، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و سایر اعضای حقیقی و حقوقی در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
 
مدیرکل کتابخانه های عمومی در ابتدای این جلسه ضمن تبریک انتصاب اصغر قهرمانی به عنوان فرماندار جدید شهرستان دلفان و آرزوی موفقیت برای وی در این مسئولیت، بیان داشت: شهرستان دلفان از پیشینه فرهنگی غنی برخوردار است. این شهرستان مهد بسیاری از علما، شعرا، ادیبان و نخبگان علمی کشور بوده است. از همین رو شایسته است توسعه کتابخانه های عمومی به عنوان یکی از پایگاه های اصلی فرهنگی، در این شهرستان به طور جد پیگیری شود.
 فرشته طهماسبی ادامه داد: کتابخانه های عمومی مکانی برای حضور اقشار مختلف جامعه بوده و همانطور که از عنوان آن مشخص است متعلق به عموم مردم است، از این رو انتظار می رود همه مسئولین و دستگاه های اجرایی در توسعه کتابخانه های عمومی مساعدت و همکاری لازم را داشته باشند.
وی ضمن تقدیر از حرکت فرهنگی و ارزشمند امام جمعه شهرستان دلفان در واگذاری بخشی از مصلی نماز جمعه شهر نورآباد جهت راه اندازی کتابخانه عمومی،  تصریح کرد: به بهره برداری رسیدن کتابخانه شماره دو شهر نورآباد با توجه به میزان جمعیت و تعداد کتابخانه های عمومی موجود در سطح شهر، بسیار لازم و ضروری بوده و این امر یکی از خواسته های بحق مردم است. امید است دستگاه مجری این پروژه نسبت به تسریع لازم در روند ساخت، همکاری لازم را داشته باشد.

 
فرماندار دلفان نیز در این جلسه با ابراز خرسندی از اینکه اولین جلسه رسمی خود را در شهرستان دلفان به کتابخانه های عمومی اختصاص داده شده است، بیان داشت: شهرستان دلفان پتانسیل های زیادی داشته و مهمترین این پتانسیل ها، مردم با اصالت و فرهنگ دوست شهرستان هستند، اگر از ظرفیت عظیم نیروی انسانی  این شهرستان به صورت صحیح استفاده شود، قطعاً پیشرفت های خوبی در همه زمینه ها صورت خواهد پذیرفت.
اصغر قهرمانی با بیان اینکه بیکاری از مشکلات عمده شهرستان دلفان بوده، افزود:  باید مطالعه و کتابخوانی سرلوحه همه کارها قرار داد، زمانی که آموزش همراه با مطالعه باشد به طور یقین نتایج مطلوب تری حاصل خواهد شد و این آموزش فراگیر خواهد شد.
وی تصریح کرد: شهرستان دلفان وسعت زیادی داشته و  روستاهای زیادی با جمعیت قابل توجه در این شهرستان وجود دارد که به علت عدم امکان مالی ساخت کتابخانه عمومی در همه این مناطق مسیر نبوده، لذا راه اندازی کتابخانه سیار، بسیار مورد تاکید است.
فرماندار دلفان در پایان گفت: هزینه جاری کتابخانه های عمومی از محل نیم درصد شهرداری تامین می گردد، لذا ضرورت دارد شهرداری به صورت مستمر نسبت به پرداخت این حق قانونی اقدام نماید چون که اگر این روند مستمر نباشد، بدهی انباشته شده و پرداخت کامل آن از توان شهرداری خارج خواهد بود.
مساعدت شهرداری در پرداخت سهم نیم درصد و فراهم نمودن شرایط سیستمی شدن این سهم قانونی، تسریع در تکمیل پروژه ساخت کتابخانه شماره دو شهر نورآباد و پیگیری جهت راه اندازی کتابخانه عمومی در مصلی شهر نورآباد از مهمترین مصوبات این جلسه بود.

 
گفتنی است پس از پایان جلسه فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و اصغر قهرمانی، فرماندار شهرستان دلفان از پروژه ساخت کتابخانه عمومی شماره دو شهر نورآباد بازدید نموده و از نزدیک در جریان امور قرار گرفتند.

نسخه قابل چاپ