فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی؛

نشست نقد و بررسی کتاب «پرستار انقلابی» در خرم آباد برگزار شد

نشست نقد و بررسی کتاب «پرستار انقلابی» با حضور فروزان حسنوند، نویسنده اثر در کتابخانه عمومی حضرت مهدی(عج) خرم آباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان،  همزمان با ایام پیروزی شکوهمند انقلابی اسلامی ایران، نشست نقد و بررسی  کتاب «پرستار انقلابی» با حضور فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ فروزان حسنوند، نویسنده اثر؛ محمد تقی عزیزیان، منتقد؛ صغری دانه ای، روای؛ فریده نظریان ذهابی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد و برخی از کتابداران در کتابخانه عمومی حضرت مهدی(عج)  خرم آباد برگزار  و از طریق پلتفرم اسکای روم پخش شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در ابتدای این جلسه ضمن تبریک ایام الله دهه فجر، گفت: دهه فجر فرصت بازنگری در ارزش ها و آرمان هاست. کمترین ثمره این انقلاب گشودن فصلی نو در تاریخ معاصر است و این اتفاق بزرگی است که باعث سربلندی ملت ایران شد و امروز انقلاب اسلامی ایران به درجه ای از رشد و بالندگی رسیده که جهان را تحت تأثیر خود قرار داده و ملت های آزادی خواه از این انقلاب بی نظیر الهام می گیرند.
فرشته طهماسبی ادامه داد: اینک در چهل و سومین سال انقلاب اسلامی وظیفه ما این است که با حضور خود در همه صحنه‌های انقلاب، این امانت و میراث گران‌بها را به بهترین شکل حفظ و آن‌ را به آیندگان بسپاریم.
وی در بخشی دیگر از سخنانش با تصریح اینکه برگزاری جلسات بررسی و نقد کتاب در راستای انجام رسالت کتابخانه ها عمومی است، بیان داشت: هدف از برگزاری این نشست ها ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و مطالعه در بین همه اقشار مختلف جامعه بوده و تداوم این برنامه ها باعث آشنایی بیش از پیش نسل جوان و نوجوان با فداکاری ها، رشادت ها و جانفشانی های ملت عزیر ایران در جریان پیروزی و شکل گیری انقلاب اسلامی، خواهد شد.
طهماسبی در پایان به آثار و فواید نقد پرداخت و اظهار داشت: وقتی یک منتقد، کتابی را نقد می کند اولین فایده را خودش می برد، چرا که برای تسلط یافتن بر موضوع کتاب، نیازمند تحقیق و یادگیری بیشتر است و بعد از آن، این نویسنده و خوانندگان کتاب هستند که از نقدهای ارائه شده بهره  می برند.
در ادامه محمدتقی عزیزیان، شاعر، نویسنده و منتقد آثار ادبیات حوزه  انقلاب و دفاع مقدس به عنوان منتقد حاضر در نشست، به ارائه نقد و مطالب خود در خصوص کتاب پرستار انقلابی پرداخت و فروزان حسنوند، نویسنده اثر و صغری دانه ای، راوی کتاب به نقدهای وی پاسخ دادند.

گفتنی است کتاب «پرستار انقلابی» خاطرات «صغری دانه‌ای» پرستار لرستانی دوران انقلاب و دفاع مقدس است که توسط «فروزان حسنوند» گردآوری و به رشته تحریر درآمده است. این کتاب 148 صفحه ای را انتشارات پراکنده به سفارش اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان در سال 1398 چاپ و منتشر کرد.
همچنین در پایان نشست از رومیسا خورشیدوند، عضو کودک کتابخانه حضرت مهدی (عج) بابت ساخت کلیپ معرفی کتابخانه و انتشار آن در فضای مجازی تقدیر شد.

 
نسخه قابل چاپ