فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی الیگودرز برگزار شد

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان الیگودرز به ریاست فرماندار و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان لرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان الیگودرز به ریاست ماشااله نعمتی، فرماندار و با حضور فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی؛ منصور رضایی، معاون فرماندار؛ جبیب جمشیدی، رئیس شورای اسلامی شهر الیگودرز؛ علی میرزا بسحاقی، شهردار الیگودرز؛ میثم محتشم، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ شیرولی جودکی، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و سایر اعضا در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
 
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این جلسه بیان کرد: بر اساس جمعیت شهرستان الیگودرز و تعداد کتابخانه های عمومی موجود و همچنین پیشینه فرهنگ غنی شهرستان، توسعه فیزیکی کتابخانه های عمومی در این شهرستان بسیار ضرورت دارد. از این رو اوایل سال کتابخانه عمومی درجه یک  سردار علیمردان خان بختیاری  به بهره برداری رسید و این روند موجب گردیدبخشی از این کمبودها جبران  شود.
فرشته طهماسبی با اشاره به اینکه در کتابخانه های عمومی فعالیت های موثری نظیر برنامه های فرهنگی، نشست های تخصصی، کلاس های آموزشی برگزار می شود، افزود:  با توجه به اینکه خدمات فرهنگی گسترده ای در کتابخانه جدید التاسیس سردار بختیاری ارائه می شود، انتظار می رود شهروندان فهیم الیگودرز با حضور در این کتابخانه از خدمات ان بهره مند شوند.
وی تصریح کرد: کتابخانه درجه یک الیگودرز بعد از بروجرد دومین کتابخانه درجه یک در سطح استان است. افتتاح این کتابخانه یک اقدام فرهنگی برجسته برای مردم فرهنگ دوست شهرستان الیگودرز است.

 
در ادامه فرماندار شهرستان الیگودرز نیز با بیان اینکه نقطه آغازین هر پیشرفتی در جوامع مطالعه و کتابخوانی است، اظهار داشت: با توجه به اینکه فعالیت های فرهنگی از گستردگی بالایی برخوردار است، می بایست فعالیت های مهم حوزه کتاب و کتابخوانی در شهرستان اولویت بندی شده تا در جلسات انجمن کتابخانه های عمومی در طول سال مورد بررسی قرار گیرد.
ماشاله نعمتی گفت: انتظار داریم اعضای انجمن و سایر فرهیختگان شهرستان در راستای رفع موانع و مشکلات کتاب و کتابخوانی، با بیان راهکارهای علمی و عملی در جهت ترویج هرچه بیشتر مطالعه مفید، همکاری داشته باشند.
رفع نواقص جزئی ساختمان کتابخانه درجه یک توسط دستگاه مجری، سیستمی شدن  سهم نیم درصد و پرداخت بخشی از این سهم تا پایان سال توسط شهرداری از مهم ترین مصوبات این جلسه بود.

 
نسخه قابل چاپ