فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی دورود برگزار شد

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دورود به ریاست فرماندار و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان لرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دورود در سال جاری به ریاست احمد گودرزیان، فرماندار و با حضور فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی؛ محمد جاقر مختاری، رئیس اداره آموزش و پرورش؛ داوود براتی، رئیس دانشگاه علمی کاربردی؛ مهدی عاروان، نایب رئیس شورای اسلامی شهر دورود؛ میثم زندیه شیرازی، مسئول حراست کتابخانه های عمومی استان؛ رضا مختارپور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و سایر اعضا در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
فرماندار دورود در این جلسه ضمن تبریک اعیاد شعبانیه بیان داشت: در دورانی که بشر از هر سو با فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی محاصره شده، کتاب و کتابخانه کار بسیار سختی در پیش دارد. اما باید بدانیم که هیچ چیز جای کتاب کاغذی را نگرفته و این میراث ماندگار بشر، همچنان بسیار ارزشمند و قابل استناد است.
احمد گودرزیان با اشاره به تعداد کتابخانه های موجود در شهرستان دورود، گفت: بیش از پانزده سال از کلنگ زنی پروژه ساخت کتابخانه درجه یک شهرستان دورود گذشته و تکمیل این کتابخانه به یکی از دغدغه های فرهنگ دوستان شهرستان به ویژه قشر جوان و نوجوان تبدیل شده است؛ از این رو انتظار داریم دستگاه مجری پروژه در این خصوص مساعدت لازم را داشته و با هماهنگی با دستگاه بهره بردار شاهد افتتاح کتابخانه درجه یک شهرستان دورود در سال 1401 باشیم.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان لرستان نیز در این جلسه ضمن تبریک انتصاب گودرزیان به عنوان فرماندار شهرستان دورود و آرزوی موفقیت برای وی در این مسئولیت، گفت: استقبال مردم از کتابخانه شهید بهشتی شهرستان دورود مطلوب بوده و در این خصوص با مساعدت دفتر امور اجتماعی استانداری لرستان از محل اعتبارات مناطق حاشیه نشین وزارت کشور، این کتابخانه عمومی که از قدیمی ترین کتابخانه های عمومی استان بوده، بهسازی و تجهیزات آن به روز رسانی شد.
فرشته طهماسبی ادامه داد: وسعت شهر دورود و همچنین تراکم جمعیت در محلات مختلف آن، توسعه فیزیکی کتابخانه های عمومی را در این شهر به یک ضرورت تبدیل کرده است، به همین منظور اداره کل کتابخانه های عمومی استان لرستان این آمادگی را داشته در صورت تکمیل کتابخانه درجه یک از سوی دستگاه مجری، بلافاصله نسبت به تجهیز و افتتاح آن اقدام نماید.
همچنین در ابتدای این جلسه رضا مختارپور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دورود نیز به بیان گزارشی از مصوبات جلسه قبل و میزان تحقق آنها پرداخته و دستور کار جلسه را قرائت نمود.
پس از ارائه نقطه نظرات اعضای حاضر در جلسه، افزایش حق عضویت سالانه، نام گذاری کتابخانه درجه یک دورود، نام گذاری یکی از بوستان های دورود با نام بوستان کتاب، و توزیع اقلام فرهنگی در مناطق عشایری شهرستان با همکاری آموزش و پرورش به تصویب رسید.
نسخه قابل چاپ