فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی ازنا برگزار شد

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ازنا به ریاست فرماندار این شهرستان و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان لرستان، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ازنا در سال جاری به ریاست محمدرضا فاتحی، فرماندار و با حضور فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ منوچهر حسنی، شهردار؛ احسان جدیدی، رئیس اداره آموزش و پرورش؛ محمد لک، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ سید مسعود صالحی، عضو شورای اسلامی شهر؛ میثم زندیه شیرازی، مسئول حراست کتابخانه های عمومی استان؛ مریم ورمزیاری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و سایر اعضای این انجمن در فرمانداری ازنا برگزار شد.
 
مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در ابتدای این جلسه ضمن تبریک انتصاب محمدرضا فاتحی به عنوان فرماندار شهرستان ازنا و آرزوی موفقیت برای وی در این مسئولیت، بیان داشت:  مهمترین وظیفه نهاد کتابخانه های عمومی به عنوان یک نهاد غیر دولتی جذب حداکثری عموم مردم و علاقمندان به کتابخانه و به دنبال آن ترویج بیش از پیش کتاب و کتابخوانی در کشور می باشد. با توجه به خطیر بودن این مسئولیت می طلبد همه دستگاه های اجرایی و به ویژه خیرین در این راستا یاری گر نهاد کتابخانه های عمومی باشند.
فرشته طهماسبی ضمن تقدیر از شهردار و اعضای شورای شهر وقت ازنا در خصوص واگذاری رایگان زمین جهت ساخت کتابخانه شماره دو ازنا، ادامه داد: مهمترین منبع تامین اعتبار مالی کتابخانه های عمومی بر اساس قانون، سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی بوده که انتظار داریم شهرداری ها به وظیفه قانونی خود عمل نموده زیرا هزینه های جاری کتابخانه های عمومی از این محل تامین و پرداخت می شوند.
وی همچنین در خصوص تعطیلی موقت کتابخانه روستای مرزیان، اظهار داشت: این تعطیلی به علت عدم نیروی کتابدار بوده که با پیگیری های به عمل آمده و مساعدت نهاد کتابخانه های عمومی کشور، فرآیند جذب نیروی انسانی کتابخانه مرزیان آغاز و بزودی کتابدار بومی واجد شرایط جذب و فعالیت این کتابخانه آغاز خواهد شد.

 
در ادامه فرماندار شهرستان ازنا نیز گفت: یکی از مولفه های توسعه یافتگی جوامع میزان مطالعه و کتابخوانی بوده به گونه ای که تعداد کتابخانه های موجود در هر شهر و میزان اعضای این کتابخانه ها با توسعه فرهنگی آن شهر رابطه مستقیم دارد.
محمدرضا فاتحی با اشاره به اهمیت ویژه کتابخانه های عمومی، ادامه داد: جلسات انجمن کتابخانه های عمومی باید به صورت منظم برگزار و با برنامه ریزی دقیق نسبت به رفع موانع و مشکلات کتابخانه های عمومی گام برداریم.
وی بر پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی توسط شهرداری تاکید داشته و بیان داشت: خیرین شهرستان ازنا در حوزه های مختلف حضور داشته که باید در خصوص توسعه کتابخانه های عمومی نیز از این ظریف عظیم نهایت بهره را برد.
تمدید حق انتفاع کتابخانه شهر مومن آباد، سیستمی شدن سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی و راه اندازی مجمع خیرین کتابخانه ساز شهر ازنا از مهمترین مصوبات این جلسه بود.  
گفتنی است پیش از این جلسه فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ضمن دیدار با محمدرضا فاتحی، فرماندار شهرستان ازنا از کتابخانه عمومی امام سجاد (ع) بازدید و با کتابداران این کتابخانه به گفتگو پرداخت.


نسخه قابل چاپ