فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به ریاست فرماندار؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان پلدختر برگزار شد

اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان پلدختر در سال جاری به ریاست فرماندار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان پلدختر در سال جاری به ریاست حمید خادم، فرماندار و با حضور مجتبی حسینی، رییس شورای اسلامی شهر؛ بهمن صالحی، معاون سیاسی امنیتی اجتماعی فرماندار؛ اسماعیل میخک بیرانوند، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و سایر اعضای حقیقی و حقوقی در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
فرماندار شهرستان پلدختر در این جلسه به نقش بزرگ مطالعه و کتابخوانی در پیشرفت جوامع بشری اشاره داشته و بیان کرد: علما، دانشمندان و بزرگان همواره بر انس با کتاب تاکید داشته و این سخن که کتاب بهترین دوست انسان بوده، را باید سرلوحه زندگی قرار دهیم. کتاب  راه گشای انسان در تمامی عرصه و بهترین همدم برای اوست.
حمید خادم با بیان اینکه آمارهای که به صورت رسمی و غیر رسمی از میزان مطالعه افراد جامعه در رسانه منتشر می شود جای نگرانی دارد، افزود: عوامل مختلف و متعددی دست به دست هم داده تا فاصله عموم مردم با مطالعه و کتابخوانی ایجاد شود و این یک روند ناگهانی نبوده است. این موضوع در نوع خود نیازمند بررسی و آسیب شناسی درست قضیه است چرا که پیشرفت های جامعه در عرصه های مختلف علمی و گسترش فضاهای آموزشی در سطح جوامع مرهون مطالعه مفید و علمی نگریستن به قضایاست.
وی با ابراز خرسندی از برنامه ها و طرح هایی که در مجموعه کتابخانه های عمومی صورت گرفته است، خواهان هم افزایی تمامی اعضای انجمن و کلیه دستگاه های اجرایی بخصوص مراکز فرهنگی جهت اشاعه فرهنگ کتابخوانی و اجرای برنامه های فرهنگی کتاب محور در سطح شهرستان شد.

 
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پلدختر نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از اجرایی شدن مصوبات جلسه قبل و قرائت دستور کار جلسه، گفت: کمبود فضای کتابخانه ای در شهرستان و نیاز عاجل عموم شهروندان به توسعه زیر ساختهای کتابخانه ای ضروری بوده و این مهم یکی از مطالبه های  به حق مردم بوده است.
اسماعیل میخک بیرانوند با اشاره به مصوبات جلسات قبل انجمن جهت پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه های عمومی و لزوم پرداخت آن بعنوان تنها منبع مالی کتابخانه های عمومی خواستار اهتمام هرچه بیشتر شهرداری پلدختر در پرداخت سهم نیم درصد بر اساس مصوبات انجمن کتابخانه عمومی تا پایان فروردین ماه جاری  شد.
پیگیری جهت تخصیص بودجه مناسب جهت تکمیل پروژه کتابخانه شماره 2پلدختر در کمیته برنامه ریزی بودجه شهرستان، پیگیری جهت راه اندازی کتابخانه در شهر جدید سراب حمام و برگزاری برنامه های مناسبتی به ویژه شهادت حضرت علی (ع)، شب های قدر و روز معلم از مهمترین مصوبات این جلسه بود.

 
نسخه قابل چاپ