فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت ایام شهادت حضرت علی «علیه السلام»؛

سوگواره «محراب عشق» در کتابخانه شهید بهشتی دورود برگزار شد

نخستین سوگواره شعر آئینی با عنوان «محراب عشق» به مناسبت ایام شهادت حضرت امام علی (ع)، در کتابخانه شهید بهشتی شهرستان دورود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، نخستین سوگواره شعر آئینی با عنوان «محراب عشق» به مناسبت ایام شهادت مولای متقیان حضرت علی (ع) با حضور حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا حاجیوند از اساتید حوزه علمیه دورود؛ جافر مختاری، مدیر آموزش و پرورش شهرستان؛ ایرج یاراحمدی، معاون فرماندار دورود؛ محمد تقی عزیزیان، رئیس انجمن قلم شاخه لرستان؛ رضا مختارپور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی دورود و جمعی از اهالی فرهنگ و ادب شهرستان در محل کتابخانه عمومی شهید بهشتی  برگزار شد.
در ابتدای برنامه حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا حاجیوند ضمن بیاناتی به تبیین اهمیت و جایگاه ماه مبارک رمضان در دین مبین اسلام، گفت: رمضان فرصتی طلایی است که باید از ان حداکثر استفاده شود. روزه موجب توجه بیشتر به خالق هستی است، وقتی انسان در ماه مبارک رمضان روزه می گیرد و در مسیر عبادت و اطاعت ار پروردگار از اذان صبح تا اذان مغرب از خوردن و آشامیدن و مبتلات روزه پرهیر می کند و رابطه خود را با خالق هستی تقویت می کند.

 
سپس محمد تقی عزیزیان از شعرای جبهه انقلاب اسلامی، ضمن تبارشناسی شعر آئینی و گفت: تعریفی که از شعر آیینی شده شامل شعرهایی است که موضوع آن بزرگان دین هستند و این شعر به معارف و آموزه‌های دینی می‌پردازد و خوشبختانه بعد از انقلاب شاعران زیادی به این عرصه ورود پیدا کردند و آثار ارزشمندی را خلق کردند.
در ادامه برنامه، هر یک از شاعران به انتخاب دبیرخانه سوگواره، به خوانش اشعار مناسبتی خود در مدح و ثنای مولای متقیان علی (ع) پرداختند. در پایان نیز از برگزیدگان با اهدای لوح تقدیر تقدیر بعمل آمد.

 
نسخه قابل چاپ