فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به ریاست فرماندار؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی بروجرد برگزار شد

اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بروجرد در سال جاری ‏با حضور اعضای حقیقی و حقوقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی لرستان، اولین جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بروجرد در سال جاری ‏به ریاست مجید منعمی، فرماندار و با حضور محمدعلی گودرزی، معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار؛ محمد ساکی، معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار؛  محسن تنه کار، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر بروجرد؛ محمد مهرافزون، رئیس اداره آموزش و پرورش بروجرد؛ داوود پهلوان، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی؛ نادر ارجمندی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر اعضای انجمن برگزار شد.
فرماندار بروجرد در این جلسه به اهمیت ترویج کتاب و کتابخوانی در میان اقشار مختلف جامعه اشاره داشت و گفت:  امروز با گسترش فضای مجازی نقش کتاب فیزیکی در جامعه کم رنگ شده است اما باید به این نکته نیز توجه داشت که  فضای مجازی و تبادل اطلاعات گذرا بوده ولی کتاب، اطلاعات ماندگار دارد، به همین منظور می بایست این مهم در جامعه تبیین شود.
مجید منعمی تصریح کرد: تشکیل جلسات در محل کتابخانه کار خوبی است و باعث ترویج فرهنگ کتابخوانی است، لذا جلسه بعدی انجمن در یکی از کتابخانه های شهرستان برگزار شود. جلسات انجمن کتابخانه ها باید با حضور همه اعضای اصلی برگزار و مدیرانی که دعوت می شوند باید شخصا حضور داشته باشند.
وی همچنین اظهار داشت: شهرداری نیز باید یک نگاه وسیع تر نسبت به کتابخانه داشته باشد و سهم نیم درصد کتابخانه ها را پرداخت کند.
در ادامه داوود پهلوان، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بروجرد گزارش جامعی از وضعیت کتابخانه های عمومی و پیگیری مصوبات جلسه قبل ارائه داد. سپس با قرائت دستورات اولین جلسه سال جاری از اعضاء حقوقی و حقیقی انجمن کتابخانه ها و کمیته نهضت مطالعه مفید شهرستان خواست نظرات و پیشنهادات خود را در این خصوص مطرح نمایند.
تحویل تفریغ بودجه و بودجه مصوب و واریز دقیق و به موقع نیم درصد سهم کتابخانه ها، تأکید بر حضور شخص عضو حقوقی و حقیقی در جلسه انجمن و کمیته شهرستان، ترویج، تبلیغ و تبیین کتابخوانی و معرفی کتاب های خوب به مردم و افتتاح کتابخانه شهید حجت اله ساکی روستای دینارآباد در اولین فرصت از اهم مصوبات این جلسه بود. 


 
نسخه قابل چاپ