فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی رومشکان برگزار شد

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رومشکان به ریاست فرماندار و با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان لرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رومشکان در سال جاری به ریاست حجت اله نصیری پور، فرماندار و با حضور فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی؛ محمد طرهانی، رئیس اداره آموزش و پرورش؛ رضا امرایی، شهردار؛ کیانوش سوری، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان؛ میثم زندیه شیرازی، معاون کتابخانه های عمومی استان؛ منصور الماسی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی رومشکان و سایر اعضا در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
 
مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در ابتدای این دیدار ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت امام رضا(ع) و همچنین تبریک انتصاب فرماندار شهرستان رومشکان و آرزوی موفقیت برای وی در این مسئولیت، گفت: نهاد کتابخانه های عمومی کشور یک نهاد عمومی غیر دولتی بوده و بخش عمده اعتبارات این نهاد از طریق نیم درصد پرداختی از سوی شهرداری ها، خیرین و کمک های مردمی تامین می گردد.
فرشته طهماسبی با بیان اینکه یکی از دغدغه های نهاد کتابخانه های عمومی، توجه به شهرها و روستاهای محروم بوده، افزود: شهرستان رومشکان از شهرستان های بوده که می طلبد نگاه ویژه ای به آن داشت تا چرخ توسعه در این شهرستان با سرعت بیشتری حرکت کند، از همین رو در خصوص توسعه کتابخانه های عمومی در شهر چغابل و سایر روستا ها از هیچ گونه کوششی دریغ نخواهد شد.
وی تصریح کرد: این آمادگی از سوی کتابخانه های عمومی استان وجود داشته تا در صورت واگذاری حق انتفاع ساختمان واجد شرایط از سوی سازمان ها، ادارات و خیرین، نسبت به راه اندازی کتابخانه عمومی  جدید در شهرستان رومشکان اقدام شود.

 
فرماندار شهرستان رومشکان نیز ضمن تبریک دهه کرامت و تقدیر از اعضای انجمن به ویژه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، گفت: مقوله کتاب و کتابخوانی داری اهمیت ویژه بوده و هرچه در این زمینه بیشتر فعالیت شود، نتیجه مطلوب تری حاصل خواهد شد، به گونه ای که هرچقدر در توسعه کتابخوانی گام برداریم، به همان میزان از مشکلات اجتماعی در جامعه کاسته خواهد شد.
حجت اله نصیری پور ادامه داد: در بدو شروع فعالیت در شهرستان رومشکان از همه ادارات و نهاد بازدید شده که در روند این بازدید ها اداره کتابخانه های عمومی شهرستان رومشکان و کتابخانه حضرت امام خمینی (ره) شهر چغابل از منظم ترین ارگان ها بوده که ضرورت دارد از رئیس این اداره و سایر پرسنل تقدیر و تشکر نمایم.
وی در پایان با تاکید بر تسریع در پرداخت سهم نیم درصد توسط شهرداری، گفت:  با توجه به فرسودگی ساختمان کتابخانه عمومی حضرت امام خمینی (ره) شهر چغابل، انتظار می رود ادارات کل کتابخانه های عمومی و فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیری لازم در خصوص تامین اعتبار بهسازی این ساختمان را انجام داده و فرمانداری رومشکان نیز در این راستا آماده همکاری می باشد.
تامین اعتبار جهت بهسازی ساختمان کتابخانه عمومی حضرت امام خمینی (ره)، پیگیری اهدای زمین جهت ساخت کتابخانه شماره دو شهرستان، مساعدت دستگاه های اجرایی شهرستان با کتابخانه های عمومی در برگزاری برنامه های فرهنگی و تسریع در پرداخت سهم نیم درصد توسط شهرداری از مهمترین مصوبات این جلسه بود.
گفتنی است پس از این جلسه فرشته طهماسبی مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان ضمن دیدار با حجت اله نصیری پور، فرماندار شهرستان از کتابخانه دبیرستان دخترانه شهر چغابل بازدید و موضوع مشارکتی شدن این کتابخانه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

نسخه قابل چاپ