فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با هدف اطلاع از آخرین وضعیت و تسریع در پروژه؛

بازدید نماینده مردم بروجرد از پروژه ساخت کتابخانه شهید ساکی

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی به منظور اطلاع یافتن از آخرین وضعیت و تسریع در تکمیل از پروژه ساخت کتابخانه عمومی شهید ساکی شهرستان بروجرد بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، عباس گودرزی، نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی به همراه فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان؛ مجید منعمی، فرماندار بروجرد؛ میثم زندیه شیرازی، معاون کتابخانه های عمومی استان؛ پیمانکار و نماینده دستگاه مجری از  پروژه ساخت کتابخانه عمومی شهید ساکی روستای دینارآباد شهرستان بروجرد بازدید کرد و از نزدیک در جریان امور قرار گرفت.
مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان نیز در این بازدید گفت:  عملیات ساخت کتابخانه شهید ساکی سال 91 در زمینی به مساحت 400 متر مربع در یک طبقه آغاز و در حال حاضر مراحل عمرانی آن تقریباً به اتمام رسیده است و فقط رفع معارض مسیر دسترسی کتابخانه توسط اداره کل راه و شهرسازی به عنوان دستگاه مجری پروژه باقی مانده است.
فرشته طهماسبی افزود: با مساعدت نهاد کتابخانه های عمومی کشور، تجهیزات این کتابخانه به صورت کامل از مدت ها قبل خریداری شده و بلافاصله پس از تحویل ساختمان از سوی مجری کار چینش تجهیزات آغاز و در کوتاه ترین زمان ممکن کتابخانه افتتاح خواهد شد.
وی ادامه داد: پس از کتابخانه های عمومی استاد آیتی و شهید باهنر، کتابخانه شهید ساکی دینارآباد نیز سومین کتابخانه عمومی آماده افتتاح شهرستان بروجرد در دو سال اخیر بوده که در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در این بازدید بیان کرد: گاهی مطالعه یک کتاب مسیر زندگی انسان را دگرگون ساخته و سرنوشت وی را تغییر می دهد. توسعه کتابخانه های عمومی یکی از بهترین راهکارهای کاهش معضلات اجتماعی در کشور است؛ از این رو ضرورت دارد مسئولان امر در خصوص ترویج فرهنگ مطالعه و سهولت دسترسی عموم مردم به کتابخانه ها اهتمام بیشتری داشته باشند.
عباس گودرزی ضمن تقدیر از خدمات کتابخانه های عمومی لرستان در شهرستان بروجرد، اظهار داشت: از آنجای که  عملیات عمرانی ساختمان کتابخانه عمومی شهید ساکی به اتمام رسیده و کلیه تجهیزات آن توسط نهاد کتابخانه های عمومی آماده شده، ضرورت دارد اداره کل راه و شهرسازی به عنوان مجری پروژه با قید فوریت نسبت به رفع معارض مسیر دسترسی کتابخانه اقدام نموده تا این کتابخانه در ایام هفته دولت به بهره برداری برسد.
گفتنی است پس از این بازدید نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان و فرماندار بروجرد با معارض مسیر دسترسی به کتابخانه شهید ساکی دیدار و با وی در خصوص رفع مشکل گفتگو کردند.
نسخه قابل چاپ