فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور اعضای حقیقی و حقوقی؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی دورود و سیلاخور برگزار شد

دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دورود و بخش سیلاخور در سال جاری با حضور اعضای حقیقی و حقوقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان دورود و بخش سیلاخور در سال جاری به ریاست مراد خورشیدوند، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری؛ میثم زندیه شیرازی، معاون اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان؛ حجت الاسلام احمد شاملویی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی دورود؛ جعفر لک، بخشدار سیلاخور؛ مهرداد خورشیدوند، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)؛ رضا مختارپور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دورود، برخی از روسای ادارات شهرستان و سایر اعضای حقیقی و حقوقی در سالن جلسات فرمانداری شهرستان دورود برگزار شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری دورود در ابتدای جلسه ضمن اشاره به لزوم توسعه زیرساخت های کتابخانه ای در شهرستان گفت: جمعیت شهرستان دورود در حدود 200 هزار نفر بوده که می بایست به گونه ای برنامه ریزی شود که دسترسی عموم شهروندان به کتابخانه های عمومی تسهیل شود و امکانت به صورت عادلانه در همه مناطق توزیع گردد.
مراد خورشیدوند ادامه داد: کتابخانه مشارکتی حضرت ولیعصر (عج) شرکت سیمان دورود با توجه به قدمت و سابقه فعالیت، شناسنامه فرهنگی شهر دورود بوده که به علت برخی مشکلات از جمله نیروی کتابدار، در حال حاضر در ارائه خدمت به اعضا و علاقمندان با مشکل مواجه می باشد. انتظار می رود شرکت سیمان در اولین فرصت نسبت به رفع مشکلات اقدام یا با واگذاری حق انتفاع ساختمان کتابخانه به نهاد کتابخانه ها شرایط نهادی شدن این کتابخانه را فراهم سازد.
در ادامه جلسه معاون اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان نیر بیان داشت: تعداد کتابخانه های عمومی در سطح شهر دورود با جمعیت این شهرستان تناسب نداشته و با استاندارد ها فاصله داریم. باید نگاه فرهنگی خود به این شهرستان را تقویت کرد و در راستای توسعه کتابخانه های عمومی از طریق ممکن اقدام نمود.
میثم زندیه شیرازی به محدودیت های مالی در راستای تعریف پروژه جدید اشاره داشته و ادامه داد: در صورت واگذاری ساختمان واجد شرایط توسط اشخاص حقیقی و حقوقی و یا حتی واگذاری حق انتفاع ساختمان به نهاد کتابخانه ای عمومی و پس از اخذ مجوز های قانونی لازم، این امکان توسط اداره کل کتابخانه های عمومی در خصوص تجهیز و راه اندازی کتابخانه عمومی وجود دارد.
تسریع در روند جمع آوری اطلاعات مربوط به زمین پیشنهادی در شهر چالانچولان برای ایجاد پروژه کتابخانه ای جدید، نام گذاری یکی از بوستان های مرکزی شهر دورود به نام بوستان کتاب، فعال سازی قرارگاه فرهنگی کتابیاران با همکاری معاونت اجتماعی سپاه ناحیه دورود در محلات حاشیه شهر دورود در قالب پیک کتاب و راه اندازی ایستگاه مطالعه در مراکز مستعد شهر از مهم ترین مصوبات این جلسه بود.
نسخه قابل چاپ