فهرست

اخبار شهرستان‌ها

شهردار خرم آباد:

پروژه ساخت کتابخانه معلم شهر خرم آباد بزودی تکمیل خواهد شد

شهردار خرم آباد در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان از تکمیل پروژه ساخت کتابخانه معلم شهر خرم آباد در آینده نزدیک توسط شهرداری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان به منظور توسعه همکاری ها و رفع مشکلات کتابخانه های عمومی با سعید فتوحی، شهردار خرم آباد دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار مسعود جایدری، معاون شهردار؛ حسن فلاح کردی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد و برخی از کارشناسان دو دستگاه حضور داشتند.
مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در ابتدای این دیدار ضمن تبریک دهه امامت و ولایت، بیان داشت: دهه امامت و ولایت پر از درس های فراوانی است که باید با استفاده از آنها به اهمیت این رویداد بزرگ دینی و تاریخی در دین اسلام پی برد .این دهه گرانبها فرصتی مناسب برای تقرب به سوی خداوند سبحان و رسیدن به کمال است که تحقق این امر بدون پیروی از ولایت امکان پذیر نیست .
فرشته طهماسبی به تعداد کتابخانه های عمومی موجود در سطح شهر خرم آباد اشاره داشته و افزود: با توجه به جمعیت شهر خرم آباد تعداد کتابخانه های موجود پاسخگو نبوده و مردم خواستار توسعه فضاهای کتابخانه ای هستند. بهره برداری از کتابخانه مرکزی و کتابخانه معلم می تواند بخشی بزرگ از این کمبودها را در شهر خرم آباد جبران کند. امیدوارم بزودی شاهد تسریع در روند ساخت کتابخانه معلم باشیم، تا یکی از خواسته های بحق مردم خرم آباد جهت به بهره برداری رسیدن این کتابخانه در آینده نزدیک، تحقق یابد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری برنامه های فرهنگی اجرا شده توسط کتابخانه های عمومی اشاره کرد و گفت: کتابخانه های عمومی علاوه بر رسالت اصلی خود، فعالیت های فرهنگی متنوع و متعددی انجام می دهند و عموم مردم بدون هیچ محدودیتی می توانند از این مراکز استفاده کنند.
طهماسبی افزود: برگزاری برنامه های فرهنگی با کیفیت، نیازمند داشتن اعتبار مالی مطلوب بوده و این در حالی است که سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی از درآمد شهرداری مهم ترین راه تامین منابع مالی این نهاد عمومی است. از این رو انتظار می رود طرح سیستمی شدن پرداخت این سهم به زودی توسط شهردای خرم آباد محقق شود.

 
شهردار خرم آباد نیز در این دیدار با بیان اینکه کتابخانه های عمومی  مهمترین رکن فرهنگی شهر هستند و در راستای توسعه این مکان های فرهنگی نباید از هیچ کوششی دریغ نمود، گفت: شهرداری و کتابخانه ها دو دستگاه همسو بوده، که هدف آن ها خدمت به عموم مردم است و ضروری است این دو نهاد عمومی در مقوله فرهنگ به ویژه ترویج کتاب و کتابخوانی در میان اقشار مختلف جامعه با یکدیگر نهایت همکاری را داشته باشند.
سعید فتوحی ادامه داد: تغییرات گسترده ای در سیستم مالی شهرداری انجام شده که با این روند بزودی سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی به صورت سیستمی پرداخت و برخی از مشکلات ایجاد شده در پرداخت این حق قانونی برطرف خواهد شد.
وی همچنین به تکمیل ساختمان کتابخانه معلم اشاره داشته و اظهار داشت: با پیگیری های انجام شده منبع مالی جهت تکمیل پروژه کتابخانه معلم شهر خرم آباد مشخص و در آینده بسیار نزدیک این ساختمان تکمیل و  بر اساس توافقات قبلی جهت راه اندازی کتابخانه به اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان واگذار خواهد شد.    


نسخه قابل چاپ