فهرست

اخبار شهرستان‌ها

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان خبر داد؛

آمادگی کتابخانه شهید ساکی بروجرد برای افتتاح در آینده نزدیک

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در جریان بازدید از پروژه ساخت کتابخانه روستایی شهید ساکی شهرستان بروجرد از اتمام عملیات عمرانی، آغاز روند استقرار تجهیزات و افتتاح این کتابخانه در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، در مراسمی با حضور سیدسجاد راستخانه، مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان؛ میثم زندیه شیرازی، معاون اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان؛ داوود پهلوان، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان بروجرد و نمایندگان اداره کل راه و شهرسازی استان به عنوان مجری پروژه، ساختمان کتابخانه شهید ساکی در روستای دینارآباد از توابع شهرستان بروجرد، به اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان تحویل داده شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در این خصوص بیان داشت: ساختمان کتابخانه عمومی شهید ساکی از مدت ها قبل آماده ولی به دلیل وجود برخی نواقص و موانع قانونی امکان بهره برداری آن وجود نداشته، اما با پیگیری های صورت گرفته موانع و نواقص مرتفع و ساختمان به صورت رسمی به اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان تحویل داده شد.
سید سجاد راستخانه با بیان اینکه کتابخانه شهید ساکی علاوه بر اهالی روستای دینارآباد، به بخش عمده دیگری از اهالی روستاهای همجوار نیز می تواند خدمت رسانی کند، افزود: راه اندازی هرچه سریع تر کتابخانه دارای اهمیت بالای بوده و به همین منظور همزمان با تحویل ساختمان، روند استقرار تجهیزات آن نیز آغاز شده است.
وی تصریح کرد: در چند روز آینده پس از استقرار کامل تجهیزات و کسب مجوزهای لازم در مراسمی با حضور مقامات استانی، شهرستانی و اهالی فرهنگ دوست منطقه، کتابخانه عمومی شهید ساکی افتتاح و خدمت رسانی خود را آغاز خواهد نمود.
گفتنی است پروژه ساخت کتابخانه عمومی شهید ساکی روستای دینارآباد از سال 1390 در زمینی به مساحت 430 مترمربع آغاز و برای ساخت این کتابخانه حدود هشت میلیارد ریال هزینه شده است.

نسخه قابل چاپ