فهرست

اخبار شهرستان‌ها

از سوی بنیاد علمی آموزشی قلم چی انجام شد؛

اهدای 3839 جلد کتاب به کتابخانه های عمومی لرستان

بنیاد علمی آموزشی قلم چی با هدف توسعه کتابخانه ها و ایجاد عدالت آموزشی، 3839 جلد کتاب کمک درسی به ارزش 2 میلیارد و 450 میلیون ریال را به کتابخانه های عمومی لرستان اهدا کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان لرستان، طرح اهدای کتاب از سوی بنیاد علمی آموزشی قلم چی به کتابخانه های عمومی استان، 13 شهریورماه با حضور سیدسجاد راستخانه، مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان؛ رمضانعلی محسنی، مسئول نظارت بر پروژه‌های تجهیز کتابخانه‌ها در بنیاد قلم چی؛ میثم زندیه شیرازی، معاون اداره کل کتابخانه های عمومی استان؛ روسای ادارات کتابخانه های عمومی شهرستان ها و کتابداران کتابخانه های عمومی لرستان انجام شد.
در این مراسم 3839 جلد کتاب شامل کتاب های کمک آموزشی قلم چی از چهار انتشارات قدیانی، مبتکران، پرستو و نردبان به ارزش بیش از 2 میلیارد و 450 میلیون ریال از سوی بنیاد قلم چی به  کتابخانه های عمومی نهادی در استان لرستان اهدا شد. 
مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در این مراسم ضمن قدردانی از بنیاد علمی قلم چی، گفت: این بنیاد طی سالهای گذشته منابع کمک درسی ارزشمندی را به کتابخانه‌های استان اهدا کرده است که مورد استقبال اعضای کتابخانه ها قرار گرفته است و امید است این مساعدت ها در آینده نیز تداوم داشته باشد.
سید سجاد راستخانه با بیان اینکه کتب کمک درسی  به علت گستردگی آموزش، تغییرات مداوم منابع درسی، نیاز به بروزرسانی مستمر دارند، ادامه داد: کتاب های کمک درسی و آموزشی از نیاز های اصلی کتابخانه های عمومی بوده که بخشی از این نیاز اعضاء و مراجعه کنندگان به کتابخانه های عمومی استان لرستان با اهدای این کتب از سوی بنیاد علمی قلم چی مرتفع شده است.
مسئول نظارت بر پروژه‌های تجهیز کتابخانه‌های بنیاد قلم چی نیز با اشاره به این طرح عنوان کرد: به منظور ایجاد عدالت فرهنگی و بهره‌مندی دانش‌آموزان از منابع آموزشی در نزدیک‌ترین کتابخانه‌های محل سکونتشان، بنیاد علمی آموزشی قلم چی در راستای مسئولیت های اجتماعی خود، طرح اهدای کتاب به کتابخانه های عمومی کشور را اجرا می کند.
رمضانعلی محسنی  تصریح کرد: هدف رئیس بناد قلم چی و واقف این طرح بهره مندی هر چه بیشتر دانش آموزان از کتاب ها است و کتاب ها در دسترس همگان قرار گیرد و انتظار بر این است که کتابداران پرتلاش کتابخانه های عمومی در این راه اهتمام ورزند.

 


نسخه قابل چاپ