فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با حضور اعضای حقیقی و حقوقی؛

جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان های خرم آباد و الیگودرز برگزار شد

جلسات انجمن کتابخانه های عمومی خرم آباد و الیگودرز به ریاست فرمانداران این شهرستان ها و با حضور اعضای حقیقی و حقوقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد به ریاست محمدباقر احمدی، فرماندار و دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی الیگودرز نیز به ریاست ایمان خسروی، فرماندار این شهرستان برگزار شد.
با نهادینه کردن عادت به مطالعه، شوق و عشق به کتاب وکتابخوانی در جامعه استمرار می یابد
دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خرم آباد به ریاست محمد باقر احمدی، فرماندار و با حضور محسن اسدبیگی، معاون دانشگاه علوم پزشکی لرستان؛ مجید دریکوند، نایب رئیس شورای اسلامی شهر خرم آباد؛ احمد بیرانوند، مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری خرم آباد؛ حسین فلاح کردی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و سایر اعضای حقیقی و حقوقی در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
در ابتدای این جلسه فرماندار شهرستان خرم آباد به مقوله مطالعه کتاب و تاثیرگذاری آن برای جوانان و نوجوانان تاکید کرد و افزود: با نهادینه کردن عادت به مطالعه، شوق و عشق به کتاب وکتابخوانی در جامعه استمرار می یابد. برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و تبدیل مطالعه به فرهنگ عمومی، باید از تمام ظرفیت ها استفاده کرد.
محمدباقر احمدی با بیان این نکته که توسعه کتابخانه های عمومی محرکی قوی برای آشتی جوانان با فرهنگ کتاب و کتابخوانی است، افزود:  فراهم آمدن شرایط و دسترسی آسان مردم به کتاب در بحث سرانه مطالعه استان تاثیر مثبت و مضاعفی خواهد داشت.
همچنین در این جلسه حسین فلاح کردی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی خرم آباد ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان، به بیان دستور کار جلسه و همچنین وضعیت اجرایی شدن مصوبات جلسه قبل پرداخت.
بهسازی فضای سبز کتابخانه حضرت مهدی (عج) توسط شهرداری، تسریع در روند سیستمی شدن پرداخت سهم نیم درصد و همکاری دستگاه های اجرایی در برنامه های فرهنگی با کتابخانه های عمومی از مهمترین مصوبات این جلسه بود.
گفتنی است در پایان این جلسه ضمن تقدیر از اعضای حقیقی سابق انجمن، اعضای جدید معرفی شدند.

 
دستگاه های اجرایی در برگزاری برنامه های فرهنگی با کتابخانه های عمومی همکاری داشته باشند
دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان الیگودرز به ریاست ایمان خسروی، فرماندار و با حضور علیمیرزا، بسحاق، شهردار؛ منصور رضایی، معاون فرماندار؛ میثم محتشم، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ محمد پایمرد، رئیس شورای اسلامی شهر الیگودرز؛ احمد زرین، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و سایر اعضاء در کتابخانه سردار بختیاری الیگودرز برگزار شد.
فرماندار شهرستان الیگودرز در این جلسه گفت: باید به گونه ای برنامه ریزی شود تا مطالعه مفید به یک ارزش بالا در جامعه تبدیل شده و در این راه توسعه مراکز فرهنگی و کتابخانه ها عمومی به ویژه در مناطق محروم باید مورد توجه قرار گیرد. لازم است راه کارهای خلاقانه به منظور انس بیشتر کودکان، نوجوانان و جوانان با کتاب اندیشیده شود که در این میان مسابقات جذاب کتابخوانی، برگزاری نشست کتابخوانی و سایر برنامه های مورد استقبال گروه های هدف، می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.
 ایمان خسروی خواستار همکاری و مشارکت نهادهای اجرایی شهرستان در راستای تشویق مردم به کتابخانه و فرهنگ کتابخوانی شد و افزود: برای نهادینه کردن فرهنگ مطالعه و بالا بردن سرانه، باید با برنامه ریزی دقیق و بلند مدت از ظرفیت همه دستگاه ها به خصوص آموزش و پرورش و سازمان های مردم نهاد در شهرستان استفاده کرد.
تجهیز نمودن کتابخانه های عمومی شهرستان جهت تشویق هرچه بیشتر شهروندان به امر کتابخوانی، برگزاری کلاس های آموزشی در محیط کتابخانه ها، ارائه خدمات رایگان و ارزان قیمت به خانواده های کم برخوردار، افزایش تعامل با ادارات و دانشگاه ها برای بهره مندی از ظرفیت کتابخانه از جمله مهمترین مصوبات این جلسه بود.
همچنین در این جلسه از برخی از کتابداران فعال کتابخانه های عمومی شهرستان با اهدای لوح سپاس، تقدیر شد.
 
نسخه قابل چاپ