فهرست

اخبار شهرستان‌ها

بخشدار معمولان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی مطرح کرد؛

کتابخانه های عمومی تکمیل کننده فعالیت مراکز آموزشی است

بخشدار معمولان در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این بخش که با حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان برگزار شد، فعالیت کتابخانه های عمومی را تکمیل کننده فعالیت مراکز آموزشی دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهر معمولان به ریاست حبیب اله موسوی، بخشدار و با حضور سیدسجاد راستخانه، مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان؛ محمد عزیزی، شهردار معمولان؛ سیروس شاکرمی، رئیس اداره آموزش و پرورش؛ سجاد ولی نیا، رئیس شورای اسلامی شهر؛ اسماعیل میخک بیرانوند، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان پلدختر و سایر اعضاء در سالن جلسات بخشداری برگزار شد.
 
بخشدار معمولان در ابتدای این جلسه بیان داشت: رهنگ ایرانی اسلامی  مملو از ارزش ها، اعتقادات و باورهای ژرفی است که مسائل ریز و درشت جامعه را در سطوح مختلف در برمی گیرد. در این میان نقش مطالعه و دانش افزایی بسیار مثمرثمر بوده و نظام دینی ما بر پایه علم و دانش استوار است.
حبیب اله موسوی با اشاره به در پیش رو بودن هفته دفاع مقدس، تصریح کرد:  نقش دستگاه های فرهنگی و به ویژه کتابخانه های عمومی در اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت و حفظ آثار و معرفی مفاخر ایران اسلامی بسیار پررنگ است. انتظار می رود با برنامه ریزی مناسب شاهد برنامه های فرهنگی متناسب با این ایام باشیم.
وی همچنین کتاب و کتابخوانی را میراث ماندگار نیاکان دانست و گفت: در آستانه بازگشایی مدارس و با توجه به اینکه بعد از دوسال مدارس و دانشگاه ها به صورت حضوری خواهند بود، فعالیت مستمر کتابخانه های عمومی نیز بسیار ضروری بوده و خدمات به دانش آموزان و دانشجویان را در کنار خدمات آموزشی، تکمیل خواهد کرد.

 
مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان نیز در این مراسم بیان داشت: با توجه به سبقه فرهنگی اهالی بخش معمولان،  توسعه کتابخانه های  عمومی در این منطقه بسیار حائز اهمیت می باشد و از همین رو با پیگیری صورت گرفته مشکل نیروی کتابدار کتابخانه عمومی امام علی (علیه السلام) مرتفع شده  و پس از طی مراحل اداری، نیروی جدید مستقر خواهد شد.
سید سجاد راستخانه ادامه داد: کتابخانه های عمومی همانطور که از نام آن مشخص است، متعلق به عموم مردم بوده و از این رو انتظار داریم شهرداری معمولان نسبت به بهسازی و زیبا سازی محوطه بیرونی کتابخانه امام (علیه اسلام) اقدام نماید.
برنامه ریزی مناسب و برگزاری فعالیت های فرهنگی در هفته دفاع مقدس توسط کتابخانه های عمومی با همکاری سایر دستگاه های اجرایی، بهسازی و شاداب سازی محوطه بیرونی به ویژه استحکام بخشی دیوار جنوبی کتابخانه امام علی (علیه السلام) توسط شهرداری و پرداخت بخشی از سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی در اسرع وقت از مهم ترین مصوبات این جلسه بود.
گفتنی است پس از پایان جلسه مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان با همراهی بخشدار، شهردار و برخی دیگر از مدیران ادارات سطح بخش از کتابخانه های عمومی امام علی (علیه السلام) بازدید نمودند.

 

نسخه قابل چاپ