فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به میزبانی کتابخانه شهید مطهری خرم آباد؛

دومین دور طرح ملی «با هم بخوانیم» در لرستان به کار خود خاتمه داد

دومین دور طرح ملی «با هم بخوانیم» در کتابخانه عمومی شهید مطهری خرم آباد به عنوان کتابخانه عمومی منتخب در استان لرستان به کار خود خاتمه داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، دومین دور طرح ملی «با هم بخوانیم» که همزمان با سراسر کشور از ابتدای مرداد ماه سال جاری در کتابخانه عمومی شهید مطهری خرم آباد آغاز شده بود، پس از طی روند از پیش برنامه ریزی شده با تجلیل از شرکت کنندگان به کار خود پایان داد.
مریم نکوبخت عباسی، مسئول کتابخانه شهید مطهری و مجری دور دوم طرح ملی «با هم بخوانیم»  کتابخانه منتخب در استان لرستان در خصوص اجرای این طرح گفت: این طرح با هدف ترویج سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی و توسعه عدالت فرهنگی با انتخاب 12 نفر دختر نوجوان، هشت تا دوازده سال به عنوان اعضای گروه شرکت کننده، در کتابخانه مطهری فعالیت خود را آغاز نمود.
 مسئول کتابخانه شهید مطهری خرم آباد با بیان اینکه انتخاب کتاب‌های خواندنی و متنوع و تدوین یک‌سری فعالیت‌های جذاب علمی و عملی فرآیند خوانش کتاب در این دوره موجب لذّتبخش بودن طرح شده بود، افزود: در طرح ملی «با هم بخوانیم» که شامل چهار جلسه بلند خوانی و چهار جلسه جمع خوانی بود، هشت عنوان کتاب به صورت جمعی و دوازده عنوان کتاب به صورت فردی، مطالعه شد. در پایان خوانش هر کتاب شرکت کنندگان به پرسشنامه مربوط نیز پاسخ می دادند.
وی بیان داشت: «پرواز کن پرواز»، «هر آیه یک قصه»، «مادر مسیحی من»، « گل عزیز نرگس»، چهار عنوان کتاب  بلند خوانی؛ «جای او خالی»، «چراهای شگفت انگیز کرمان»، «اسرار طبیعت»، «سکه طلا» چهار عنوان کتاب جمع خوانی و «اسکندر و شاه چین»، «آهوی گردن دراز»، «بیابان ها»، «چراهای شگفت انگیز خراسان رضوی»، «چراهای شگفت انگیز بیابان ها»، « دختری که می خواهد پرنده باشد»، «عسل مجانی»، «قد سر سوزن»، «کاردرستی با جعبه مقوایی»، «کوزه عسل»، « مسافر سامرا»، «نامش محمد» دوازده عنوان کتاب خوانش فردی بودند.
گفتنی است دومین دور از طرح ملی «با هم بخوانیم» به همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور ویژه مناطق محروم، بر اساس یک سیر مطالعاتی هدفمند برای گروه سنی کودک و نوجوان تدارک دیده شده و از یکم مرداد ماه سال جاری در ۳۵ کتابخانه عمومی در سراسر کشور آغاز بکار کرد.

 

نسخه قابل چاپ