فهرست

اخبار شهرستان‌ها

پس از رفع مشکلات و موانع؛

عطر کتاب و کتابخوانی بار دیگر در کتابخانه عمومی روستای مرزیان پیچید

در مراسمی با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان، کتابخانه عمومی روستای مرزیان از توابع شهرستان ازنا پس از رفع موانع و مشکلات بازگشایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، در مراسمی با حضور سید سجاد راستخانه، مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان؛ حجت الاسلام محمدحسن سلیمانی، امام جمعه شهر مومن آباد؛ میثم زندیه شیرازی، معاون کتابخانه های عمومی استان؛ مریم ورمزیاری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ازنا؛ جمعی از کارشناسان ستادی و اهالی و دانش آموزان منطقه، کتابخانه عمومی روستای مرزیان شهر مومن آباد از توابع شهرستان ازنا بازگشایی شد.
 
مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در ابتدای  این مراسم ضمن تقدیر از دست اندرکاران برنامه،  بیان داشت: کتابخانه عمومی روستای مرزیان شهرستان ازنا با زیربنای 370 مترمربع و با حدود 6000 جلد کتاب یکی از مهمترین مراکز فرهنگی این منطقه بوده، که متاسفانه به علت پاره ای از مسائل و مشکلات از مدت ها پیش تعطیل شده و خوشبختانه با پیگیری های به عمل آمد، موانع برطرف و امروز شاهد بازگشایی این کتابخانه هستیم.
سید سجاد راستخانه ادامه داد: امید است راه اندازی مجدد این کتابخانه عمومی زمینه ساز ارتقاء و افزایش فعالیتهای فرهنگی، مطالعه، علم، آگاهی و دانایی برای مردم منطقه باشد.
وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب خطاب به جوانان در خصوص عبور از مرزهای علم و دانش، تصریح کرد: در خیلی از رشته ها جوانان ما از برترین های دنیا هستند. ایران اسلامی دومین کشور دنیا در تولید هواپیماهای رادار گریز بدون سرنشین است. به همت دانشمندان،کشور ما در بین برترین های علم نانو، سد سازی، موشک و سایر علوم کاربردی می باشد. طبق آخرین آمار رتبه بندی علمی دنیا در پایان سال 2021  در بحث تولید علم، رتبه 15 دنیا در بین 200 کشور متعلق به جمهوری اسلامی ایران می باشد.
 راستخانه در پایان با بیان اینکه کتاب و کتابخوانی یکی از باب های ورود به علم است، افزود:  این کتابخانه متعلق به عموم مردم و میراثی ماندگار برای نسل های آینده خواهد بود. انتظار می رود اهالی منطقه ضمن حفظ و پاسداری از این مجموعه فرهنگی از خدمات آن نیز بهره مند شوند.

 
امام جمعه شهر مومن آباد نیز در این مراسم گفت: در شرع مقدس اسلام سفارشات متعددی به علم اندوزی شده است. در هیچ مکتب و دینی راجع به علم به اندازه دین مبین اسلام سفارش نشده است و فرموده اند که اگر شما دوستدار علم هستید هیچ محدوده ای برای شما نیست.
حجت الاسلام محمدحسن سلیمانی افزود: گرایش صددرصدی به فضای نامطمعن مجازی یکی از نقشه های دشمنان برای دور کردن مردم از علم آموزی از راه مطمعن آن بوده، که امیدواریم با هوشمندی عموم مردم به ویژه نسل جوان و نوجوان این دسیسه دشمن نیز نقش بر آب شود. 
وی خاطر نشان ساخت: کتاب های ارزشمند، روح جامعه را زنده می سازد و بنده از عموم مردم به ویژه کودکان، نوجوانان و جوانان دعوت میکنم با مطالعه کتاب های مفید و حضور در کتابخانه های عمومی اوقات فراغت خود را به بهترین شکل ممکن بگذرانند.

 


گفتنی است مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان پیش از این مراسم، با حضور در شهرستان دورود در مراسم تشییع پیکر پاک شهید مهدی لطفی از شهدای مدافع امنیت، شرکت نمود.
نسخه قابل چاپ