فهرست

اخبار شهرستان‌ها

به مناسبت هفته کتاب و در جوار بارگاه امامزاده محمد (ع)؛

ویژه برنامه «کتاب و زیارت» در کوهدشت برگزار شد

به مناسبت هفته کتاب، ویژه برنامه «کتاب و زیارت» در جوار بارگاه امامزاده محمد (ع) بخش درب گنبد شهرستان کوهدشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، همزمان با سی امین هفته برگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان کوهدشت ویژه برنامه «کتاب و زیارت»، با حضور علی صلاحی، بخشداردرب گنبد؛ عیسی طولابی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی کوهدشت؛ داریوش جعفری از نویسندگان حوزه کودک و نوجوان و جمع کثیری از اهالی کتاب به ویژه کودکان و نوجوانان در صحن بارگاه امامزاده محمد (ع) برگزار شد.
 
بخشدار درب گنبد در ابتدای این مراسم لزوم گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در میان آحاد مختلف مردم و به ویژه مردم بخش ها و مناطق محروم را یادآور شد و عنوان داشت: استعدادها و قابلیت های فروانی در بخش درب گنبد وجود دارد که باید برای آنها برنامه ریزی ویژه ای در نظر گرفته شود و در همین راستا یکی از بهترین مکان های کسب دانش و شکوفایی این استعدادها و توانایی ها، کتابخانه های عمومی هستند.
علی صلاحی فاصله گرفتن نسل جوان از مطالعه و کتابخوانی را یکی از آسیب های عمده فرهنگی جامعه امروزی برشمرد و اظهار داشت: برای کسب علم و دانش حقیقی باید از طریق مطلوب آن که همان مطالعه و پژوهش است اقدام کنیم.
وی در پایان از کتابخانه های عمومی بابت برگزاری برنامه های فرهنگی  به ویژه در مناطق محروم  قدردانی نمود.
در ادامه برنامه داریوش جعفری از نویسندگان حوزه کودک و نوجوان به معرفی کتاب «المر فیل رنگارنگ» به روش پرده خوانی برای حاضرین پرداخته، که استقبال گسترده کودکان و نوجوانان حاضر در برنامه را به دنبال داشت.
نمایش عروسکی، مسابقه نقاشی، شعرخوانی، بلندخوانی و معرفی خدمات کتابخانه های عمومی از دیگر بخش های این برنامه بود.
 نسخه قابل چاپ