فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با هدف بهره مندی مناطق محروم از خدمات کتابخانه های عمومی؛

برگزاری ویژه برنامه «سفر یار مهربان» در مناطق روستایی شهرستان سلسله

ویژه برنامه «سفر یار مهربان» با هدف بهره مندی مناطق محروم و روستایی از خدمات کتابخانه های عمومی در روستای اکبر آباد شهرستان سلسله برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سلسله ویژه برنامه «سفر یار مهربان» با هدف بهره مندی مناطق محروم و روستایی از خدمات کتابخانه های عمومی با حضور سید سجاد راستخانه، مدیرکل کتابخانه های عمومی، علی یوسفوند، رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان؛ میثم زندیه شیرازی، معاون کتابخانه های عمومی؛ فرید امیری، فرمانده پایگاه بسیج شهید کرم وند؛ شهلا حسنوند، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان و جمعی از دانش آموزان در روستای اکبر آباد شهرستان سلسله برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عموی در حاشیه این مراسم با اشاره به ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در جامعه، گفت: توسعه کتابخانه‌ها در مناطق محروم باعث کاهش فقر فرهنگی در جامعه می‌شود. باید فرهنگ کتابخوانی در همه مناطق و همه اقشار به ویژه مناطق روستایی محروم و جوانان بیشتر توسعه یابد. در زمان کنونی روحیه جهادی، هم افزایی، وحدت و انسجام بیشتر از هر چیز دیگری برای عبور از مشکلات و موانع تاثیر دارد.
سید سجاد راستخانه ادامه داد: به منظور بهره مندی همه اقشار از خدمات کتابخانه های عمومی با برنامه ریزی های قبلی کلیه دانش آموزان روستای اکبر آباد شهرستان سلسله به عضویت کتابخانه های عمومی درآمده و امروز اولین کتاب خود را به صورت امانت دریافت کردند.
وی تصریح کرد: آمادگی خود را به دستگاه‌های ذی‌ربط اعم از بخشداری‌ها و دهیاری‌ها، اداره کل اوقاف، امور مساجد و دفتر امور روستایی استانداری اعلام کرده‌ایم تا در صورت تامین فضای مناسب در محیط روستا برای راه اندازی کتابخانه روستایی اقدام کنیم.
گفتنی است گزارش  این برنامه در شبکه خبر جمهوری اسلامی ایران و شبکه افلاک(استان لرستان) نیز پخش شد.

 

قابل ذکر است پیش از این مراسم سید سجاد راستخانه، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان ضمن بازدید از پروژه ساخت کتابخانه شماره دو شهرستان سلسله، با حجت الاسلام و المسلمین مراد امیدی، امام جمعه شهرستان این شهرستان نیز دیدار و گفتگو کرد.
  
نسخه قابل چاپ