فهرست

اخبار شهرستان‌ها

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در جلسه انجمن شهرستان مطرح کرد؛

افزایش اعتبار ساخت کتابخانه درجه یک دورود به صورت جدی دنبال خواهد شد

مدیرکل کتابخانه های عمومی لرستان در جلسه انجمن شهرستان دورود ضمن تاکید بر پیگیری افزایش اعتبار ساخت کتابخانه درجه یک شهرستان، تسریع در تکمیل پروژه را خواستار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان دورود در سال جاری به ریاست احمد گودرزیان، فرماندار و با حضور سید سجاد راستخانه، مدیرکل کتابخانه های عمومی؛ محسن سپهوند، مسئول فصل فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی؛ مراد خورشیدوند، معاون فرماندار؛ سلیمان دیناری، رئیس شورای اسلامی شهر؛ علی محمد زیدوندی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ میثم زندیه شیرازی، معاون کتابخانه های عمومی استان؛ رضا مختارپور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی دورود و سایر اعضای حقیقی و حقوقی در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان در این جلسه ضمن عرض تسلیت ایام شهادت مظلومانه دخت نبی مکرم اسلام(ص) بیان داشت: یكی از شاخصه های ارزیابی رشد، توسعه و پیشرفت فرهنگی هر كشوری در عصر حاضر میزان مطالعه و كتاب خوانی مردم آن جامعه است. كشور ما با داشتن تمدنی چندهزارساله و  وجود علما و دانشمندان بزرگ با آثار ارزشمند تاریخی سرآمد ملل دیگر بوده و در عرصه فرهنگ و تمدن جهانی همواره خوش درخشیده است.
سید سجاد راستخانه ادامه داد: کتابخانه های عمومی یکی از ارکان اصلی فرهنگ بوده و توسعه همه جانبه کتابخانه های عمومی یکی از مولفه های اصلی توسعه فرهنگی بوده و تحقق این مهم نیازمند مساعدت همه جانبه مسئولین و مردم می باشد.
وی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان دورود، افزود: با توجه به جمعیت شهرستان دورود و درخواست های مکرر مردم فرهنگ دوست این شهرستان، تسریع در تکمیل پروژه ساخت کتابخانه درجه یک بسیار ضروری بوده و به همین منظور اداره کل کتابخانه های عمومی استان به عنوان بهره بردار پیگیری های لازم را جهت افزایش جذب اعتبار ساخت کتابخانه و به دنبال آن تسریع در تکمیل پروژه را به صورت جدی  دنبال خواهد نمود.
فرماندار شهرستان دورود نیز در این جلسه ضمن قدردانی از حضور مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، اظهار داشت: در دورانی که بشر از هر سو با فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی محاصره شده، کتاب و کتابخانه کار بسیار سختی در پیش دارد. اما باید بدانیم که هیچ چیز جای کتاب کاغذی را نگرفته و این میراث ماندگار بشر، همچنان بسیار ارزشمند و قابل استناد است.
احمد گودرزیان ادامه داد: بیش از پانزده سال از کلنگ زنی پروژه ساخت کتابخانه درجه یک شهرستان دورود گذشته و تکمیل این کتابخانه به یکی از دغدغه های فرهنگ دوستان شهرستان به ویژه قشر جوان و نوجوان تبدیل شده است؛ از این روانتظار داریم دستگاه مجری پروژه در این خصوص مساعدت لازم را داشته و با هماهنگی با دستگاه بهره بردار شاهد افتتاح کتابخانه درجه یک شهرستان دورود در آینده نزدیک باشیم.
همچنین در ابتدای این جلسه رضا مختارپور، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دورود نیز به بیان گزارشی از مصوبات جلسه قبل و میزان تحقق آن ها پرداخت و دستور کار جلسه را قرائت کرد.
پس از ارائه نقطه نظرات اعضای حاضر در جلسه، تسریع در تکمیل کتابخانه درجه یک شهرستان، اهدای کتاب از سوی ادارات به منظور غنی سازی مخزن کتابخانه مشارکتی زندان و مشارکت دستگاه های اجرایی در برگزاری برنامه های فرهنگی به تصویب اعضاء رسید.
نسخه قابل چاپ