فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با گذشت سه ماه از افتتاح؛

استقبال گرم اهالی روستای دینارآباد از کتابخانه عمومی شهید ساکی

کتابخانه عمومی شهید ساکی روستای دینارآباد شهرستان بروجرد با گذشت سه ماه از افتتاح آن به پاتوق اهالی روستا به ویژه کودکان و نوجوانان تبدیل شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، با هدف توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی به ویژه در مناطق روستایی و کم تر توسعه یافته، کتابخانه عمومی شهید ساکی دینار آباد شهرستان بروجرد شهریور ماه سال جاری پس از تحویل ساختمان از سوی دستگاه مجری و تجیز از سوی نهاد کتابخانه های عمومی در کوتاه ترین زمان ممکن با حضور جمعی از مسئولین افتتاح و خدمت رسانی خود را به مردم منطقه آغاز نمود.
سعیده هراتی، کتابدار کتابخانه شهید ساکی در این خصوص گفت: روستای دینار آباد در بخش مرکزی شهرستان بروجرد واقع شده و جمعیت آن بالغ بر 4 هزار نفر بوده که پیش از افتتاح کتابخانه، در روستای دینار آباد و سایر روستاهای همجوار مرکز فرهنگی وجود نداشته و راه اندازی کتابخانه یکی از مطالبات جدی مردم بوده که توسط نهاد کتابخانه های عمومی، محقق گردید.
هراتی ادامه داد: در ایام ساخت کتابخانه و استقرار تجهیزات، اهالی روستا با اشتیاق فراوان در روند آماده سازی کمک نموده و یقین داشتند راه اندازی کتابخانه عمومی شهید ساکی، مامن امنی برای سپری نمودن اوقات فراغت اهالی به ویژه کودکان و نوجوانان خواهد شد.
کتابدار کتابخانه شهید ساکی با تاکید بر اینکه بخش عظیمی از جمعیت روستا را کودکان و نوجوانان تشکیل می دهند، افزود: در همان روزهای اولیه راه اندازی کتابخانه در کنار آماده سازی منابع، با مساعدت سایر همکاران، برنامه های فرهنگی مختلف و متنوعی در راستای جذب کودکان و نوجوانان به کتابخانه برنامه ریزی و اجرا شد.
وی با بیان اینکه کتابخانه شهید ساکی علاوه بر خدمت رسانی به اهالی روستای دینارآباد به سایر اهالی روستای همجوار منطقه نیز ارائه خدمت می نماید، اظهار داشت: استقبال کودکان و نوجوانان از کتابخانه بسیار بالا بوده به گونه ای که همه کودکان و نوجوانان روستا به عضویت کتابخانه درآمده و  کتابخانه همه روزه میزبان جمع کثیری از کودکان و نوجوانان می باشد.
هراتی تصریح کرد: کتابخانه دارای بخش های مختلفی از جمله مخزن، کودک، سالن مطالعه، امانت و نشریات بوده که کتب حوزه های ادبیات، تاریخ و مذهب  مورد استقبال بزرگسالان و کمک درسی با استقبال خوب دانش آموزان مواجه شده است.
کتابدار کتابخانه شهید ساکی در خصوص تقویم اجرایی برنامه های فرهنگی نیز گفت: برنامه های فرهنگی به صورت ماهانه به توجه به مناسبت ها و رویدادهای مختلف برنامه ریزی و اجرا خواهند شد. نشست کتابخوان، شعرخوانی، بلند خوانی، قصه گویی، آموزش کاردستی و اوریگامی، نمایشنامه خوانی، فعالیت های علمی و گروهی، معرفی کتاب در رده های مختلف، برگزاری کارگاه های توانمند سازی ویژه اقشار مختلف از برنامه های فرهنگی کتابخانه است.
وی در پایان به نمایندگی از اهالی روستای دینارآباد از همه دست اندرکاران ساخت و راه اندازی کتابخانه عمومی شهید ساکی قدرداتی نمود.

 
نسخه قابل چاپ