فهرست

اخبار شهرستان‌ها

امام جمعه الیگودرز در مراسم بزرگداشت شهید سلیمانی کتابخانه فرزانگان عنوان کرد:

شهید سلیمانی تکلیف الهی بر دوش داشت

امام جمعه شهرستان الیگودرز در مراسم بزرگداشت سالروز شهادت سردار سلیمانی که در کتابخانه عمومی فرزانگان روستای فرسش برگزار شد، گفت: شهید سلیمانی تکلیف الهی بر دوش داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، به مناسبت سومین سالروز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی مراسم بزرگداشتی به همین منظور با حضور حجت الاسلام مهدی سرلک، امام جمعه الیگودرز؛ سرهنگ محمود یوسفوند، فرمانده سپاه شهرستان؛ غلامرضا لونی، معاون فرماندار؛ علی طاهریان، رئیس اداره بنیاد شهید و جمعی از اهالی روستای فرسش در کتابخانه عمومی فرزانگان این روستا برگزار شد.
امام جمعه شهرستان الیگودرز در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از حضور در میان اهالی ولایی و فرهنگ دوست روستای فرسش، گفت: شهید سلیمانی حامی مظلومان کل دنیا بود و او بود که ایران را برای همیشه در جهان با آبرو کرد و اوست که سرور شهیدان مقاومت است.
حجت الاسلام مهدی سرلک  ادامه داد: از اینکه مردم یک روستا، زن و مرد برای پاسداشت مقام شهید سلیمانی در کتابخانه گرد هم آمده اند بیانگر بصیرت این مردم ولایی است. مردم روستای فرسش ولایی و  شهید پرور بوده و این مساله برای همه شهرستان روشن است.
وی با بیان اینکه شهید سلیمانی از خالص ترین افراد بود، گفت: خداوند بهترین مصلحت و سرنوشت را برای او رقم زد و ایشان پاداش خود را با شهادت دریافت کرد.  تنها کار  با نیت رضای خداوند انسان را به منتها درجه سعادت می رساند و شهید سلیمانی فقط برای خدا و انقلاب کار میکرد.
امام جمعه شهرستان الیگودرز با بیان اینکه شهید سلیمانی تکلیف الهی که بر دوش داشت را به بهترین شکل انجام داده، تصریح کرد: اگر شهید سلیمانی نبود داعشیان همانند درندگان ایران را تصاحب میکردند.
حجت الاسلام مهدی سرلک همچنین با گرامیداشت یوم الله ۹ دی نیز گفت: خداوند مردم را در فتنه  ۸۸ به میدان آورد و دشمنان را ناکام کرد. خداوند انقلابی را که برایش خون ها ایثار شده است را رها نمیکند و الطاف حضرت حق هموراه در حوادث مختلف شامل حال نظام بوده است.
وی در پایان وجود کتابخانه در روستای دور افتاده فرسش را مهمترین ظرفیت فرهنگی این منطقه عنوان کرد و ضمن تقدیر از مسوول کتابخانه فرزانگان، گفت: انجام برنامه های فرهنگی از جمله سالگرد شهید سلیمانی در کتابخانه فرسش قابل تقدیر و یک کار فرهنگی چشمگیر و ارزشمند است.

 
 در ادامه مراسم فرمانده سپاه الیگودرز نیز با گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، افزود: مردم ولایت مدار ایران هیچ گاه دست از آرمانهای نظام بر نخواهند داشت. سردار سلیمانی الگوی آزاد مردی و شهامت و مردانگی برای کل بشریت در طول تاریخ است.
سرهنگ محمود یوسفوند تصریح کرد: اینکه در همه نقاط کشور حتی در روستاهای دور افتاده مراسمات سالگرد سردار سلیمانی برگزار می شود، نشانگر آن است که او بر دلها سرداری میکند .
همچنین در ابتدای این مراسم مسوول کتابخانه عمومی فرزانگان روستای فرسش الیگودرز نیز ضمن خیر مقدم به حاضرین، گفت: این مراسم با هدف روشنگری کودکان، نوجوانان و جوانان به منظور آشنایی آنها با شخصیت سردار سلیمانی برگزار شده است.
نرگس اسدی با بیا اینکه برنامه های فرهنگی متعدد و مختلف مناسبتی در کتابخانه عمومی روستا برگزار می شود، افزود: از آنجای که همه دانش آموزان روستا عضو کتابخانه فرزانگان بوده، می توان از این ظرفیت در راستای تعالیم فرهنگی و اسلامی بهره برد.
گفتنی است در پایان این مراسم با اهدای لوح سپاس از صبر و استقامت مادر گرانقدر شهید والا مقام مسعود اسدی تجلیل شد.
نسخه قابل چاپ