فهرست

اخبار شهرستان‌ها

فرماندار دلفان در نشست رونمایی کتاب « این روز ها که نیستی» گفت:

شهید سلیمانی مصداق واقعی عاشَ سعیداً و ماتَ سعید بود

فرماندار شهرستان دلفان در نشست رونمایی، نقد و بررسی کتاب « این روز ها که نیستی»، سردار شهید حاج قاسم سلیمانی را مصداق واقعی جمله «عاشَ سعیداً و ماتَ سعید» دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، به مناسبت سومین سالگرد شهادت سردار دل ها حاج قاسم سلیمانی به همت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دلفان،  نشست رونمایی، نقد و بررسی کتاب « این روز ها که نیستی» اثر محمدتقی عزیزیان با حضور اصغر قهرمانی، فرماندار؛ حجت الاسلام یوسف خانی، امام جمعه؛ سرهنگ روح الله موسوی، فرمانده سپاه پاسداران شهرستان؛ علی دهقان، بخشدار کاکاوند؛ ابراهیم میربگ، بخشدار مرکزی، علی اشرف رحمتی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی دلفان و جمعی از مدیران شهرستان و عموم مردم در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
فرماندار شهرستان دلفان در این مراسم بیان داشت: شهدا صاحبان اصلی این آب و خاک هستند، امنیت و آرامش امروز ما ثمره جانفشانی و ایثار این عزیزان است، ادامه راه شهدا وظیفه همه ماست و باید سبک زندگی شهدا را به فرزندان این سرزمین آموزش دهیم.
اصغر قهرمانی با بیان اینکه شهدای گرانقدر با امید، عشق به نظام، عشق به مملکت و دستیابی به موفقیت با خانواده‌های خود وداع کرده و پای در عرصه جهاد گذاشتند، ادامه داد: شهدا از ما انتظار وحدت دارند و می‌خواهند مسیری که تاکنون طی شده همچنان با شدت بیشتر، بصیرت و آگاهی طی شود، آن‌ها انتظار دارند ما گوش بفرمان ولی امر خود باشیم تا در مقابل دشمنان استوار بمانیم.
وی به شخصیت والای سردار شهید سلیمانی اشاره داشته و ضمن برشمردن برخی از صفات اخلاقی ایشان، تصریح کرد: شهید سلیمانی مصداق واقعی جمله عاشَ سعیداً و ماتَ سعید بود، زندگی اش باعث سعادت خود و امت اسلام بود و با شهادتشهان نیز خودشان و امت اسلام را سعادتمند نمودند.

 
امام جمعه شهرستان دلفان نیز در این مراسم بیان داشت: احیا و تقویت شعائر مذهبی موجب تقویت بنیان های فکری و عقیدتی مردم می شود و به واسطه همین حضور مردمی و پاسداشت مناسبت های مذهبی و انقلابی، روحیه دینی و ذلت ناپذیری مردم حفظ و شکل جامعه پردازی برای رسیدن به تمدن نوین موعود تقویت میگردد.
حجت الاسلام یوسف خانی  با بیان اینکه باید دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و اقتدار کنونی ایران اسلامی تبیبن شود، ادامه داد: مردم با بصیرت ما همواره مدافع ارزش های متعالی اسلام بوده اند و اجازه نخواهند داد دشمنان اسلام به اهداف پلید خود دست یابند.
وی با تاکید بر الگو برداری از حاج قاسم به عنوان سربازی شاخص برای انقلاب اسلامی برای عموم مردم به خصوص مسئولین، خاطر نشان ساخت: برخلاف تصور دشمن شهادت حاج قاسم سندی بر حقانیت اسلام و نشانه ای برای حیات مومنانه حجتی برای زنده بودن انقلاب است. امروز ما به حاج قاسم بیشتر از گذشته نیاز داریم چرا که نماد هویت ایرانی و اسلامی است. قدم در راه شهید سلیمانی نهادن علاوه بر رضایت اخروی، خشنودی دنیوی و به سامان رسید امور را در پی دارد.
در ادامه این مراسم محمد تقی عزیزیان نویسنده کتاب «این روزها که نیستی» ضمن تسلیت سالگرد شهادت سردار رشید سپاه اسلام شهید سلیمانی، به بیان چگونگی تالیف کتاب و سرودن اشعار آن پرداخت و از اسایتد فرهیخته شهرستان و استان خواست ضمن مطالعه این کتاب به بیان نقاط قوت و ضعف آن برای پربار کردن این کتاب در چاپ های بعدی بپردازند.
همچنین در ابتدای این مراسم آیین حزن انگیز سنتی بومی «چمر» به یاد سردار شهید سلیمانی نیز برگزار شد.
گفتنی است کتاب «این روزها که نیستی» مجموعه شعر پایداری به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی در وصف حاج قاسم سلیمانی است که توسط انتشارات پراکنده  در 132 صفحه در سال 1400 روانه بازار چاپ گردید.

 نسخه قابل چاپ