فهرست

اخبار شهرستان‌ها

با هدف جذب حداکثری اعضای کتابخانه؛

برگزاری کارگاه های آموزشی و برنامه های فرهنگی متنوع در کتابخانه غدیر خرم آباد

کتابخانه عمومی غدیر خرم آباد با هدف جذب حداکثری اعضاء در فصل پاییز و زمستان، اقدام به برگزاری برنامه های فرهنگی متنوع و کارگاه های توانمند سازی نموده که با استقبال مراجعه کنندگان همراه بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان، کتابخانه عمومی غدیر شهرستان خرم آباد در راستای توسعه متوازن و گسترش فعالیت های فرهنگی و به منظور جذب حداکثری جامعه مخاطبین، اقدام به برنامه ریزی و برگزاری برنامه های فرهنگی متنوع و متعدد در فصل پاییز و زمستان نمود است.
نشست کتاب خوان بازنشستگان
در این برنامه ریش سفیدان و معتمدان محلی علاوه بر معرفی کتب مختلف و گفت و گوهای فرهنگی با همدیگر، مجالی برای شنیدن دغدغه های جوانان پیدا می نمایند. احساس پیوند اجتماعی، مفید بودن و تحرک فرهنگی بخشی از آثار این جلسات است.
نشست کتاب خوان بازنشستگان به صورت هفتگی و در روزهای شنبه هر هفته از ساعت ۱۶ الی ۱۷ در کتابخانه غدیر برگزار می گردد.نشست مطالعاتی حافظ پژوهی
در این سلسله نشست های مطالعاتی که به مدت ده جلسه بوده، علاوه بر غزل خوانی به بررسی مفاهیمی کلیدی شعر حافظ از جمله عشق، توکل، صبر، رواداری پرداخته می شود. این نشست مطالعاتی روزهای یکشنبه هر هفته از ساعت ۱۶ الی ۱۷ ویژه خواهران علاقه مند به شعر و ادب پارسی است.
کارگاه نقاشی و سیاه قلم
 کودکان با حضور در کلاس های نقاشی و سیاه قلم علاوه بر یادگیری مهارت های مقدماتی، مجالی برای گفت وگو، تمرینی برای در کنار هم بودن را در یک محیط امن تجربه می کنند. این کارگاه اموزشی روزهای پنج شنبه هر هفته از ساعت 10 الی 12 در بخش کودک کتابخانه برگزار می گردد.


کارگاه آموزش خوشنویسی
خطاطی و خوشنویسی از هنرهای اصیل جامعه ایرانی است. هنری که علاوه بر ارتقای مهارت نوشتاری، باعث آشنایی هر چه بیشتر هنر جویان این دوره ها با ابیات نغز شعر پارسی، مثل ها و ضرب المثل ها، کلمات قصار معصومین(سلام الله علیها) خواهد شد. این دوره آموزشی که از دوره‌های پرمخاطب کتابخانه است در روزهای پنج شنبه هر هفته از ساعت ۱۰ الی ۱۲ می گردد.

کارگاه آموزش مقدماتی فتوشاپ
این دوره آموزشی روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته از ساعت ۱۷:۳۰ الی ۱۸:۳۰ در کتابخانه برگزار می گردد. آموزش فتوشاپ علاوه بر جنبه های ذوقی، باعث ایجاد زمینه های برای کارآفرینی و توسعه مهارت های حرفه ای برای شکل گیری کسب و کارهای کوچک می شود.

نسخه قابل چاپ